2008. június 8., vasárnap

Búcsúzások II.

Ahogy már tegnap utaltam rá, elment Kadri meg Kócos is. Kikisértük Kadrit, elbúcsúztunk, Dulihugi sírt is egy picit. Közben megérkezett Kócos is, segítettünk neki bepakolni tömérdek cuccát. Kiderült, hogy Kócos Életeértelme nem hozott semmilyen személyazonosságot igazoló okmányt, ezért ő ma megy haza. Utána elmentünk Tinódival, Dulihugival és Colossal a Kokoba, ettünk, majd haza. Az elmúlás elkerülhetetlensége lengte be a levegőt. Mindannyian hazamegyünk, és egyre kevesebb lesz a búcsúztató. Az utolsó majd megcsókolja a halott Damjanich kezét.
Este elmentünk a Wisła-partra, a VIII. Wielka Parada Smoków-ra Tinódival, Dulihugival{csak ő maradt már nekem a Krakkok városában}meg Frusztrálttal. Rengeteg ember, kivilágított Wawel, lézerfények, bóvliárúsok, tűzijáték, hajókról feleregetett léghajó-sárkányok, hangos zene. Nem nyűgözött le, unalmas volt. Nem láttam meg benne a szépséget, mégha Krakkóban is volt.
Majd az este folyamán ittunk még egy sört a Stary Portban. Ja, és Tinódi mostanság a nagyapja Lenin-sapkájában jár. Legalább olyan jól áll neki, mint a bajusz.

Nincsenek megjegyzések: