2017. február 16., csütörtök

Könyvek 2017. január

Neil Gaiman – Michael Reaves: Köztesvilág (4+): Ezt a könyvet karácsonyra kaptam. Nem nagyon olvasok fantasyt, de ez így január elsején nagyon jól esett. Egy nagyon aranyos, szórakoztató és izgalmas könyv volt, könnyed olvasmánynak kiváló.

Dárdai Pál – Pietsch Tibor: Dárdai (4+): Dárdai Pál önéletrajza. Minden irodalmi értéket nélkülöz, de nagyon szívet melengető könyv. Sok szó esik benne a fociról, a Hertháról, a családjáról, természetesen az öccse elvesztéséről is. Keresetlen, köznapi stílusban megírt mű. Egy őszinte könyv.

Lauro Martines: Firenze és a Mediciek (4): Lauro Martines műve Lorenzo Il Magnifico Mediciről. Mivel én róla csak jókat olvastam, főként Faludygyurka bácsi tollából, mindig is a történelem egyik legnagyobb alakjának, az olasz reneszánsz minden szépségének megtestesítőjének tartottam. Ez a könyv viszont eléggé árnyalta a képet, és bemutatta, hogy mekkora zsarnok is volt ezen felül.

John Williams: Stoner (3): Ezt a könyvet nagynéném adta kölcsön, mert neki nagyon tetszett. Maga könyv egy átlagos ember átlagos életének elmesélése, minden dísz nélkül. Elég is rá ennyi szót pazarolni.

Neil Gaiman: Kilátás az erkélyről (4+): Ez a könyv volt a legszebb karácsonyi ajándékom, az egyik fordítója megtisztelt azzal, hogy nekem adta a tiszteletpéldányát. Neil Gaiman válogatott, nonfiction (nem tudok rá épp jobb kifejezést) írásai. Mint minden Gaiman, ezek is nagyon jók, nagyon jó mondatok vannak bennük, az embernek kedve támad azokat az írókat, zenéket, filmeket megismerni, amikről az írások szólnak.

Kőrösi Zoltán: Milyen egy női mell? – Hazánk szíve (4): Kőrösi Zoltántól eddig még nem olvastam semmit, ezt a kötetét pedig sikerült megvennem 500 forintért. A Csillag Csemegében. Két család történetén keresztül mutatja be Magyarország történetét a Monarchiától a 90-es évek elejéig. Nekem sokszor nehézkes volt a mű szövege, ennek ellenére nem volt egy rosszul megírt könyv, bár belőlem nem igazán váltott ki semmit.

Forgách András: Élő kötet nem marad (4+): Ezt a könyvet karácsonyra kaptam nagynénémtől, és nem fűztem hozzá nagy reményeket, de gondoltam, ha már megvan, elolvasom. Meglepően élvezetes olvasmány volt arról, hogyan is segítette az író anyja a Magyar Népköztársaság titkosszolgálatát, azzal, hogy Izraelben kémkedett nekik. Bár maga a könyv témája annyira nem érdekelt, különben is olvastam már a Javított kiadást is, ezt a könyvet megérte elolvasni, mert új nézőpontot mutatott meg a témában, és Forgách nagyon jó tollú író.



Nemzetiség:
Magyar: 4
Amerikai: 3
Angol: 2



Műfaj
Regény: 4
Esszék: 1
Önéletrajz: 1
Történelmi monográfia: 1



Kiadó:
Agave: 2
Alexandra: 1
General Press: 1
Jelenkor: 1
Kalligram: 1
Park: 1



Könyvek ”eredete”
Saját: 4
Könyvtár: 2

Kölcsön: 1