Hell FM 66.6 (ultra rövidhullám)
A Vatikán pincéjéből sugárzott kalózrádió. A magyar adást Cserpataki Béla, művésznevén Cserkó szerkeszti, aki azelőtt a Véráldozat zenekar énekese volt, csak hangszálilag leromlott.
2015. január 31., szombat
2015. január 28., szerda
Sok van, mi csodálatos...
Drága jó anyám felhívott az iskolából, hogy megkérdezze, ki az FC Barcelona kapusa? Szinte azonnal rávágtam, hogy Jesus Navas és ver Steegen. Aztán csak megnéztem a klub honlapját. Kiderült, egyik válaszom sem volt helyes. :-) Mentségemre legyen mondva, nem nézek mostanában Barca-meccseket, de ez a poszt amúgy is inkább arról szólna, milyen furán működik is az emberi agy. :-)
ver Steegen: Ő valójában ter Stegen, ám mivel a német a germán nyelvek közé tartozik, amely nyelvekben von, van birtokos szerkezettel szoktak nevek kezdődni, ezért úgy gondoltam, az ő neve is biztos ver-rel, nem ter-rel kezdődik. Hisz ott van Günther Verheugen is. :-)
Jesus Navas: Van Jesus Navas nevű focista, de ő a Manchester City-ben játszik. És középpályás. Van Keylor Navas nevű kapus is, ő Spanyolországban is játszik, csak nem a Barca-ban, hanem a Barca legnagyobb vetélytársánál, a Real Madridnál. Őt a Real azért vette meg, mert a tavaly nyári világbajnokságon nagyon jó teljesítményt nyújtott a costa rica-i válogatottban. A másik kapus, aki nem várt kiemelkedő teljesítményt nyújtott a vb-n, az a chile-i válogatott kapusa, Claudio Bravo. Na, ő a Barcelona másik kapusa. :-)
ver Steegen: Ő valójában ter Stegen, ám mivel a német a germán nyelvek közé tartozik, amely nyelvekben von, van birtokos szerkezettel szoktak nevek kezdődni, ezért úgy gondoltam, az ő neve is biztos ver-rel, nem ter-rel kezdődik. Hisz ott van Günther Verheugen is. :-)
Jesus Navas: Van Jesus Navas nevű focista, de ő a Manchester City-ben játszik. És középpályás. Van Keylor Navas nevű kapus is, ő Spanyolországban is játszik, csak nem a Barca-ban, hanem a Barca legnagyobb vetélytársánál, a Real Madridnál. Őt a Real azért vette meg, mert a tavaly nyári világbajnokságon nagyon jó teljesítményt nyújtott a costa rica-i válogatottban. A másik kapus, aki nem várt kiemelkedő teljesítményt nyújtott a vb-n, az a chile-i válogatott kapusa, Claudio Bravo. Na, ő a Barcelona másik kapusa. :-)
Szerb Antal halálára
"A nők mindig becsapnak. Vannak pillanatok, amikor a nők teljesen úgy
viselkednek, mintha emberek lennének. Ilyenkor a magamfajta jámbor
filológus odaáll, és elkezd magyarázni, és elhiszi, hogy a nőt érdekli
az, amit mesél. Pedig még nem fordult elő, hogy egy nőt valami szellemi
dolog önmagáért érdekelt volna. Vagy a férfinak akar udvarolni azzal,
hogy odafigyel, vagy pedig okulni akar, és az még rosszabb. Az egyik nő
pénzt akar kapni, a másik tudományt, de azt is csak érdekből: hogy
magára vehesse a művelt nő attitűdjét, mint egy estélyi köpenyt."
2015. január 26., hétfő
Elmondom egy álmomat
Elaludtál az ágyamon
Álmodban átöleltél
Mikor megérezted kezemet hátadon
Felkeltél és inkább hazamentél
Álmodban átöleltél
Mikor megérezted kezemet hátadon
Felkeltél és inkább hazamentél
2015. január 25., vasárnap
2015. január 22., csütörtök
Dziady III.
Apám keresztrejtvényt fejt.
- Állatövi jegy, a vége E és k.
- Ikrek. - válaszolja anyám.
- Van olyan állatövi jegy? - kérdez vissza apám.
- Anyóca is az. - vágok közbe én.
Végül is csak 40 éve ismerik egymást és csak 36 éve házasok. :-)
- Állatövi jegy, a vége E és k.
- Ikrek. - válaszolja anyám.
- Van olyan állatövi jegy? - kérdez vissza apám.
- Anyóca is az. - vágok közbe én.
Végül is csak 40 éve ismerik egymást és csak 36 éve házasok. :-)
Tényleg bennem van a kisördög, szemtelenkedek mindenkivel és gúnyt űzök mindenből. Aztán majd a szomszédból az arab srác átjön egy gépfegyverrel (megint sikerült gúnyolódni).
Konkrét példa:
Anyám: -Soha nem tudom, hogy '23-ban vagy '25-ben írta Kölcsey a himnuszt?
Én: -'23-ban. Akkor született Petőfi is. Micsoda egy baljós esztendő! :-)
Konkrét példa:
Anyám: -Soha nem tudom, hogy '23-ban vagy '25-ben írta Kölcsey a himnuszt?
Én: -'23-ban. Akkor született Petőfi is. Micsoda egy baljós esztendő! :-)
2015. január 21., szerda
Paradoxon
- Ha neked kell valami, én mindig segítek, de ha nekem kéne, akkor te meg sosem segítesz.
- Mégis miben tudnék segíteni?
- Pont amiben a legjobban kéne, abban nem tudsz.
2015. január 19., hétfő
Szóba került a Blöff és drága jó anyám azt mondta, hogy:
-Mintha láttam volna azt a filmet, csak nem végig.
Ez kb olyan volt, mint amikor 2004 március 24-én mentem Debrecenben busszal a Campusra és mögöttem két srác beszélgetett.
- Láttad tegnap a Milan-Deportivot?
- Láttam, de a második félidő első 5 percéről lemaradtam. :-)
-Mintha láttam volna azt a filmet, csak nem végig.
Ez kb olyan volt, mint amikor 2004 március 24-én mentem Debrecenben busszal a Campusra és mögöttem két srác beszélgetett.
- Láttad tegnap a Milan-Deportivot?
- Láttam, de a második félidő első 5 percéről lemaradtam. :-)
Úgy döntöttem, hogy idén elolvasom azokat a már kanonizálódott könyveket, amik tesóm könyvespolcán (tesóm könyvespolcának mondom, pedig már 7 éve nem lakik abban a szobában) vannak, és eddig még kimaradtak az életemből (pl: Faust, Isteni színjáték, Nyomorultak). Azért ezek előtt még bemelegítésképpen elolvasom Vinnie Jones: Megindító meccs volt című könyvét. :-)
2015. január 17., szombat
Idegen toll
"A polgármester meg nem válaszol a levelekre. Mondjuk névtelen feljelentésekkel bombázom, csoda hogy nem válaszol." :-)
2015. január 13., kedd
2015. január 10., szombat
Csak akasztott ember nem...
Magdalena Ogórek (Uborka Magdaléna), vallás- és egyháztörténész, a bölcsészettudományok doktora, a varsói Logisztikai és Vámügyi Főiskola Nemzetközi Kapcsolatok tanszékének adjunktusa.
Tanulmányai:
Varsói Egyetem, történelem
Varsói Egyetem, európai integráció (posztgraduális)
Maastricht, European Institute of Public Administration
Opolei Egyetem, Phd (A dolgozat címe: Beginák és valdensek Sziléziában és Morvaországban a 16. század végéig)
Köztisztviselői és politikai karrierje:
A Lengyel Köztársasági Elnöki Hivatal Európai Integrációs Irodája
A Miniszterelnöki Hivatal Kormányzati Információs Irodája
A Belügyminisztérium Európai Uniós és Nemzetközi Együttműködések Osztálya
A Belügyminisztérium Sajtóosztálya
A Baloldali Demokraták Szövetségének (posztkomcsik) a képviselői klubjának volt szakértője, a párt vezetőjének volt kabinetfőnöke és kampánystábjának a tagja a 2010-es köztársasági elnökválasztáson.
Feltűnt televíziós programokban, mint a Los Chłopacos (2003), Ettől félnek a férfiak, avagy szex szűk helyeken (2003), Lakótársak (2002). 2002-től ápolónőt játszott a Jóban, rosszban lengyel változatában. 2014-ben a Világatlasz című műsort vezette egy kereskedelmi tévében.
2012-től 2014-ig a Lengyel Nemzeti Bank tanácsadója volt. A 2015-ös köztársasági elnökválasztáson a Baloldali Demokraták Szövetségének jelöltje. Pártonkívüli.
Tanulmányai:
Varsói Egyetem, történelem
Varsói Egyetem, európai integráció (posztgraduális)
Maastricht, European Institute of Public Administration
Opolei Egyetem, Phd (A dolgozat címe: Beginák és valdensek Sziléziában és Morvaországban a 16. század végéig)
Köztisztviselői és politikai karrierje:
A Lengyel Köztársasági Elnöki Hivatal Európai Integrációs Irodája
A Miniszterelnöki Hivatal Kormányzati Információs Irodája
A Belügyminisztérium Európai Uniós és Nemzetközi Együttműködések Osztálya
A Belügyminisztérium Sajtóosztálya
A Baloldali Demokraták Szövetségének (posztkomcsik) a képviselői klubjának volt szakértője, a párt vezetőjének volt kabinetfőnöke és kampánystábjának a tagja a 2010-es köztársasági elnökválasztáson.
Feltűnt televíziós programokban, mint a Los Chłopacos (2003), Ettől félnek a férfiak, avagy szex szűk helyeken (2003), Lakótársak (2002). 2002-től ápolónőt játszott a Jóban, rosszban lengyel változatában. 2014-ben a Világatlasz című műsort vezette egy kereskedelmi tévében.
2012-től 2014-ig a Lengyel Nemzeti Bank tanácsadója volt. A 2015-ös köztársasági elnökválasztáson a Baloldali Demokraták Szövetségének jelöltje. Pártonkívüli.
Már megint baszottul magányosnak érzem magam.
Persze, itt van a családom, akik minden hatalmas hülyeségem ellenére szeretnek.
Itt vannak a barátaim, akik közül a legközelebbi is 76 kilométerre lakik tőlem és akikkel max web2-es alkalmazásokon tudom tartani a kapcsolatot.
De ami most igazából birizgálja a lelkemet: nincs nő, aki engem akar de miért is akarna bárki engem?
Persze, itt van a családom, akik minden hatalmas hülyeségem ellenére szeretnek.
Itt vannak a barátaim, akik közül a legközelebbi is 76 kilométerre lakik tőlem és akikkel max web2-es alkalmazásokon tudom tartani a kapcsolatot.
De ami most igazából birizgálja a lelkemet: nincs nő, aki engem akar de miért is akarna bárki engem?
2015. január 9., péntek
Ezt a filmet látni kell
https://www.youtube.com/watch?v=qNQs6gSOkeU
Az egyik kedvenc filmem lett ez is, a Parada már 2013. óta az, a Facebook-profilképemen az a rózsaszín pulóver. Kezdek magamnak gyanús lenni. :-)
Az egyik kedvenc filmem lett ez is, a Parada már 2013. óta az, a Facebook-profilképemen az a rózsaszín pulóver. Kezdek magamnak gyanús lenni. :-)
2015. január 7., szerda
Mese LXVII.
Egyszer
volt, hol nem volt, élt egyszer egy Dalnok. Méltán elfeledett regék tudója és
nem utolsósorban kiagyalója volt, aki járta a városokat és falvakat, miközben
dalával próbálta szórakoztatni az embereket. Nem sok sikerrel.
Történt
egyszer, hogy egy este egy fogadóban szállt meg. A fogadó ivójában üldögélt
egyedül egy meszely bor mellett, a tűzhelyen, disznózsíron pirult a hagyma,
szóval nem is lehetett volna békésebb és ígéretesebb a helyzet,[1]ezért
a Dalnoknak az a pompás ötlete támadt, hogy ő bizony előad néhány dalt az ivó
vendégeinek szórakoztatására. Hátha hálából dobnak a sipkájába is néhány
tallért. Egyből hozzá is kezdett néhány csúfhistóriához, amikor az egyik
asztaltól egy külhoni vitéz emelkedett fel.
- Mi ez a zaj, mi fülemet ennyire
sérti? Ha nem hagyod abba, isten bizony megcsaplak, mint Csender Kukorellyt! –
ordította a dalia.
A Dalnokban is volt már rendesen a borból,
ezért azért sem hagyta abba. A vége az lett, hogy a külhoni dalia kihívta
párbajra a Dalnokot az ivó elé. Igen ám, de a vitéznek teljes fegyverzete és
páncélzata volt, míg a Dalnoknak csak egy nyomorult kis gyíklesője, amivel néha
szalonnát falatozott. A Dalnok már fel is készült a halálra, ámde a külhoni
vitéz olyan részeg volt, hogy mikor rárontott volna a Dalnokra, megbotlott, és
pont a gyíklesőbe zuhant. Azon nyomban meg is halt. A Dalnok magához vette a vitéz
páncélzatát és fegyvereit (mégis csak nagyobb biztonságban érezte így magát) és
másnap reggel annak rendje és módja szerint továbbállt.
Hamarosan
egy várkapuhoz ért. Mihelyst a várkapunál posztoló katonák meglátták, nagy
ujjongásban törtek ki. A Dalnok persze azt hitte, hogy magas művészétének híre
ilyen messzi földre eljutott és egyből felismerték benne a históriás ének egyik
legnagyobb sztárját. Ám igen hamar kiderült, hogy nem erről van szó: a Dalnok
azt a lovagot ölte meg önhibáján kívül és annak a fegyvereit és páncélzatát
vette el, akit azért hívtak a királyságba, hogy kiszabadítsa a király lányát,
akit egy pasa elrabolt.[2] A
Dalnok egyrészt nagyon élvezte a hirtelen jött népszerűséget, másrészt igen
megijedt a reá váró feladattól, de mivel másnap a király kísérete egészen a
pasa kastélyáig kísérte, ezért mit volt mit tenni felkiáltott a várfokon álló
fő katonai-közigazgatási vezetőnek.
- Te hitetlen kutya! Elragadtad a
király leányát! Gyere ki és küzdj meg velem életre-halálra! Ha én nyerek, akkor
hazavihetem a királyleányt apjához! Ha te nyersz… te igazából semmit sem nyersz
ezen.
- Dehogy megyek ki, gyaur kutya!
Bújj a seggembe! – csúfolódott a pasa.
- Ha nem jössz ki, akkor
elterjesztem, hogy milyen gyáva vagy! Nem csak vitéz dalia, hanem messze földön
híres Dalnok vagyok, amerre járok, históriás énekemben megemlítem
megfutamodásodat! – felelte a Dalnok.
- Na jó, kimegyek, megvívok veled.
Folyton csak ez a fránya PR, mit meg kell tennie az ember fiának a jó
reputációért. – sóhajtotta a pasa, majd magára öltötte harci szerelését és
harcra készen kilépett a várkapun.
Ahogy egymásra néztek, egyből
látták, hogy úgy hasonlítanak, mit két tojás. Maguk is igen elcsodálkozva a
dolgon elkezdték egymást kérdezgetni a családjaikról. Hamar kiderült, hogy a
pasa apja részt vett Eger vár ostromában, míg a Dalnok családja oda való volt,
egy tehetségesebb nagybácsi megénekelte a vár viadalát is. Mind a kettőjükben
felmerült a sejtés, hogy az Öreg Pasa és a Dalnok anyja összekuruckodtak az ostrom
alatt és ők tulajdonképpen féltestvérek. Ámde ez a tény eléggé alááshatta volna
harci kedvüket, ezért hamar el is vetették a gondolatot. Nagy hévvel estek
egymásnak, a Dalnok meglepően jól vívott, ámde egyszer csak a pasa karja
lesújtott és vállon találta a Dalnokot. A kard úgy csúszott le vállvértről,
mintha szappanból lett volna. Ekkor jöttek rá, hogy eléggé életlen mindkettejük
kardja, ezért sem tudnak egymásban kárt tenni. A Dalnok ekkor, mint egy jó
háziasszony, elkezdte a két kardot egymással élesíteni. Hamarosan egész helyre
kis éle lett mindkét fegyvernek[3].
Ezután újra egymásnak estek. A harc hevében a Dalnok egyszer csak felkiáltott:
- Nézd, egy Munkásmozgalmi Lexikon!
– és a távolba mutatott.
- Hol? – kérdezte a pasa, és arra
felé nézett, amerre a Dalnok mutatott. Mire egyáltalán eszébe juthatott volna,
hogy mi a szösz lehet az a Munkásmozgalmi Lexikon, a Dalnok minden erejét
beleadva meglendítette kardját és levágta a pasa fejét.
A
Dalnok természetesen kiszabadította a királylányt, felajánlotta a szolgálatait
neki, megígérte, hogy hazajuttatja az apja palotájába, és azon nyomban útra is
keltek. Az úton visszafelé a Dalnok rozsdás szögbe lépett és három nap múlva
vérmérgezésben meghalt.
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE![4]
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









