Tomás megállapította:
szeretkezni egy nővel és aludni egy nővel – kétféle szenvedély, mely
nemcsak különbözik egymástól, hanem már-már ellentétes. A szerelem nem a szeretkezés iránti vágyban nyilvánul meg(ez a vágy számtalan nőre vonatkozik), hanem az
együtt alvást kívánó vágyban (ez a vágy
csupán egyetlenegy nőre vonatkozik).
2015. február 27., péntek
2015. február 20., péntek
Kiegészítő kérdés III.
Melyik Czarna kedvenc slágere?
1, A Napoeon
Boulevard-tól a Juditka nem akart a földön járni, mert a régi szép
időkre emlékezteti, amikor pörgőrúgással likvidált egész
tetőszerkezeteket."Áthívom a szomszéd traktoristát,
A haverokat különösen Dongó Pistát"
2015. február 16., hétfő
Már Joyce:Ulysses-énél felmerült bennem, hogy nem lehetek normális, hisz imádtam azt a könyvet és felettébb szórakoztatónak találtam, de most Thomas Mann: Buddenbrook házát olvasom és az is nagyon tetszik. Még nevetgélni is szoktam rajta. Az igazat megvallva, kicsit sznobkodásnak érzem, hogy ilyeneket olvasok. :-) Mert milyen intellektuális fölénnyel lehet azt kimondani, hogy: Épp az Ulysses-t/ a Buddenbrook házat olvasom. :D
Vagy irodalomfogyasztás területén benőtt a fejem lágya és a komoly, korszakos műveket is elkezdem élvezni, vagy valami nincs rendben velem és inkább többet kéne a szabadban lennem, mint ilyeneket olvasgatni. :-) Esetleg mind a kettő. :-)
Vagy irodalomfogyasztás területén benőtt a fejem lágya és a komoly, korszakos műveket is elkezdem élvezni, vagy valami nincs rendben velem és inkább többet kéne a szabadban lennem, mint ilyeneket olvasgatni. :-) Esetleg mind a kettő. :-)
2015. február 2., hétfő
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)