-
gasztronómiai e-mailváltás -
Tisztelt Debrői H. Ilonka! Az
unokámtól kaptam ajándékba az ön Száz
édesség villámgyorsan című szakácskönyvét. Felhívom szíves figyelmét, hogy
a kötet 77. oldalán a marhahúsos ételek között szerepel a mandulacsók, amely
tudomásom szerint marhahús nélkül készül.
Üdvözlettel: Tóthné Szakáll
Rozália, háziasszony és nagymama
Kedves Nagymama! Mindig örülök, ha
olvasóim levéllel tisztelnek meg, különösen az építő szándékot értékelem
nagyra. Kérem, lapozza fel ismét könyvem 77. oldalát. Ott három receptet talál:
mandulás táska, mandulacsók, ánizsperec. Egyikhez sincs szükség marhahúsra.
Sőt, kedves Katalin, a szakácskönyvben egyáltalán nem szerepel hús, miután
kizárólag édes csemegéket tartalmaz.
Üdvözli, és eredményes sütést
kíván: Debrői H. Ilona
Kedves Ilonka! Tájékoztatom, hogy
kipróbáltam a receptet, vagyis két tojásfehérjét habosra kevertem 30 deka
cukorral és 30 deka apróra vágott mandulával, továbbá egy citrom levével. A fél
kiló darált felsált csak sütés előtt kevertem bele, majd a kész masszából
lisztezett tepsibe apró halmokat képeztem. Közepesen forró sütőben készre
sütöttem. Pompásan sikerült, a család még melegében rávetette magát.
Szeretettel köszöni: Rozi nagymama
Tisztelt Tóthné! Nem tudom
eldönteni, hogy a bolondját járatja velem, tréfát űz, vagy más szakácskönyvből
dolgozik! Kíméljen meg a leveleitől!
Debrői H. I.
Kedves Ilonkám! Fontos
tapasztalatot szeretnék megosztani. A finomra darált marhahúst bekeverés előtt
tanácsos szűrőbe tenni, lecsöpögtetni, hogy a nyers vér elszivárogjon, különben
eláztatja a mandulát, és pocsék ízt kölcsönöz. Végül egy gyors kérdés: helyesli
a mandulacsók porcukrozását?
Üdvözli: Rozália háziasszony
Tisztelt Tóthné háziasszony! A húst
általában nem cukrozzuk. Korábbi levele nem hagyott nyugodni, Kipróbáltam a
húsos változatot. Bevallom, meglepően jó! Üdvözli: D. H. Ilona
Ilonkám! Ma reggel harmadszor
sütöttem meg a mandulacsókot! Nem kaptam marhát, darált sertésdagadóból
készítettem. Cukor helyett szilvalekvárt használtam. Az unokám tizenhetet evett
reggelire! Kell ennél nagyobb elismerés?
Szeretettel köszönti: Rozi néni
Kedves Rozikám! Magam is újra
próbálkoztam a mandulacsókkal. Én nemcsak a cukrot, hanem a mandulát is
mellőztem, maradt a szép darab oldalas. Olvasztott csokoládéban, lassú tűzön,
állandóan forgatva puhára pároltam. Micsoda gyönyörű zamatok!
Üdvözli: Ilona
Drága Icukám! Édesanyámtól azt
tanultam, főzzünk merészen, attól az étel csak jobb lesz. Erre gondoltam,
amikor elkészítettem legújabb mandulacsókomat. Karajszeleteket felvert tojásba,
lisztbe, végül prézlibe mártottam, zsírban aranybarnára sütöttem. Kovászos
uborkával mennyei! Feltétlenül próbálja ki!
Csókolja: Rozika néni
Édes Rozika néni! Elkészítettem a
bundázott karajszeleteket, még vendégeket is hívtam rá. Ahogy mondani szoktam:
több száj többet lát! A siker elsöprő, könyörögtek a receptért! Ki gondolta,
hogy a mandulacsóknak száz arca van! Hálás vagyok, amiért felnyitotta a
szememet!
Puszilja: Ica