2015. december 28., hétfő

Legkevésbé jó könyvek, amiket 2015-ben olvastam

Vinnie Jones önéletrajzát még születésnapomra kaptam meg. Az egész könyv nem szól másról, csak arról, hogy egy olyan egyszerű gyerek, mint ő, hogyan tudott bekerülni a sztárok világába, tulajdonképpen egy lista az egész arról, hogy milyen híres embereket ismer. Ami viszont dicséretes a könyvben, az az, hogy milyen szépen ír a feleségéhez fűződő szerelméről.

Krzysztof Varga: Gulasz z turula
Ezt a könyvet még 2009-ben vettem meg, idén végre el is olvastam. Ez volt a lengyel nyelven eddig legkönnyebben olvasható könyv számomra, viszont a tartalmával nagyon nem értettem egyet. Az ételek és a magyarok lelkülete közötti kapcsolat levezetése még hagyján is volt, de szerintem túl negatív képet fest Varga a magyarokról, túlságosan is áthatja a negatív énkép. Azért ennyire nem szörnyű a magyarság. Legalább is remélem.

Nincsenek megjegyzések: