(Félkövérrel azoknak a könyveknek a címe van szedve, amiket szubjektíven is jó könyveknek tartok, amelyek olvasása élvezetet jelentett a számomra.)
Irene Dische – Hans Magnus Enzensberger: Esterházy
Irene Dische – Hans Magnus Enzensberger: Esterházy
Egy (Ester)házy nyúl kalandjai a
nagyvárosban, gyönyörű illusztrációkkal.
Két értelmes ember beszélgetése.
Mivel az ember egyre ritkábban hallhat már ilyeneket, egyre jobban
felértékelődik az, ha legalább olvashat ilyeneket.
Egy riadalmasan szomorú történet,
amelyből csak úgy árad a humanizmus. Ritkán olvasok ilyen széplelkű szerzőt.
Llosa legújabb regénye, egy
szórakoztató lektűr hétköznapi hősökről. Feltűnik a könyvben újra Don Rigoberto
és családja is. Tényleg egy élvezetesen könnyű olvasmány.
Kundera legújabb regénye. A már megszokott egzisztencialista próza, a Lassúsághoz, az Azonossághoz, a Nemtudáshoz hasonló
rövid lélegzetű mű, A nevetés és felejtés
könyvéhez vagy a Lét elviselhetetlen
könnyűségéhez azért nem ér fel.
A nagydrohobicsi rajztanár
szürreálisan szép novellái. Nagyon távol áll tőlem ez a világ, de érdemes volt
elolvasni.
Szemtelen, sokszor obszcén és
fergetegesen vicces novellák, paródiák. A kötet jellegét remekül megmutatja,
hogy az egyik novellának az a címe: Hogyan
basztam meg Jessica Albát?
Az egyik legzseniálisabb kortárs
író harmadik novelláskötete. Van benne sci-fi, fantasy, horror, olyan
képzelőerővel megírva, amely csak keveseknek adatik meg.
Egy elmegyógyintézet, mint a
diktatúra helye. A legkeményebb könyv volt, amit idén olvastam, megérte átrágni
magam rajta, de élvezetet azt nem sokat okozott.
Egy fogoly egy napja a Gulagon,
avagy hogyan próbálja túlélni az ember az éhséget, a hideget és a kemény
fizikai munkát. Remek kordokumentum.
A lengyel (s)lágerirodalom egyik
legismertebb regénye. A koncentrációs táborok mindennapjainak leírása
szenvtelen módon, a pátosz teljes hiányával.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése