Megnéztem ma a Pipafüstben befejező részét. Mindig is szerettem Hegedüs Géza bácsit, ahogy irodalomról, történelemről mesélt, azt a hihetetlen műveltséget, ami benne volt, azt a huncutságot, ami a szemeiben és szavaiban bújkált, ő volt az, aki egész népét tanította, nem középiskolás fokon. Kitchi mesélte múlt hét hétfőn, hogy mindig valami kellemes érzés fogja el, ha Tiziano képeire néz, mert ő volt az első festő, aki igazán megfogta. Na, nekem Géza bácsi hasonló, az ő műsorai nyitották fel a szememet arra, hogy milyen érdekes is az irodalom, az írók világa. Sőt, egyre jobban azt érzem, hogy az ő elmesélésében még érdekesebb is, mint a valóságban.:)
Álljon itt két rövidke történet a mai részből:
1, Lengyel Menyhért 94 évig élt, de ebből 60-70 évet külföldön tartózkodott(10-20 év Svájc, 20 év London, 30 év New York), ám mivel a magyar irodalom legrosszabb nyelvérzékével megvert írója volt, ezért ezalatt az idő alatt még annyit sem sikerült megtanulnia angolul vagy németül, hogy egy kávét tudjon kérni. Világhírű filmeket írt Greta Garbonak magyarul, amiket később lefordítottak angolra a színészeknek.
2, Rejtő Jenőt idegkimerüléssel kezelték a Lipóton, nappal kijárt írogatni a Japán kávéházba, este pedig visszament. Egyszer zárva találta az ajtót, és elkezdte rugdosni. Jött is a portás:
-Mit akar itt?
-Én itt lakom, be akarok jutni.
-Akkor meg minek rugdossa az ajtót? Meg van maga őrülve?
-Persze, hogy meg vagyok, különben nem lenne itt szobám.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bonmot. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bonmot. Összes bejegyzés megjelenítése
2011. augusztus 30., kedd
2011. július 28., csütörtök
2011. június 21., kedd
2011. június 10., péntek
Hasonlóságok
Anyám szerint a férfiaknak és nőknek való jóslásban az a különbség, hogy a férfiak egy konkrét kérdésre várnak választ, míg a nők beszélni, beszélgetni szeretnek. Mintha ugyanígy használnák a telefont is, nemde? :)
2011. június 9., csütörtök
2011. április 13., szerda
2011. március 28., hétfő
Megkérdeztem anyámat, hogy egyáltalán mi lett azzal a kérdőívvel, amit az alkotmányozás végett küldtek?
-Apád bevitte a törtdok-ba.
A törtdok a Történelmi Dokumentumok rövidítése, ugyanis apám '90 óta gyűjt minden politikai jellegű nyomtatványt. Szerintem az öreg még a szavazólapokat is rendszeresen elrakja. :) Egyébiránt talán pont a törtdokban vannak ezek a legjobb helyen.
2011. március 18., péntek
Egy aranyos kis történet
II. János Pál górál lévén nagyon szeretett sielni. Egyszer annyira belefelejtkezett a síelésbe, hogy áttévedt Csehszlovákiába. A csehszlovák határőrök meg is állították, megkérdezték, kiféle-miféle? Mondta, hogy ő a krakkói érsek.
-Ne vicceljen velünk! A krakkói érsek? Még jó, hogy nem a római pápa!
2011. február 2., szerda
2011. február 1., kedd
A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek
Hófehérke 7 fickóval élt együtt, Piroska szülői tiltás ellenére egyedül csavargott, Csipkerózsika egy idegennel csókolózott, majd hozzáment, Hamupipőke kiszökött éjjel egy buliba. (Idézet egy számomra ismeretlen szerzőtől, Facebookon találtam. A cím egyébként Bruno Bettelheim egyik művének címe.)
2011. január 6., csütörtök
2010. december 29., szerda
2010. december 14., kedd
Jóslás
Egy nő éppen arról mesél anyámnak, milyen szép napokat töltött Jordániában, és hogy jött össze ott egy fickóval. Áradozik, képeket mutogat, és anyám ennek az élménybeszámolónak a meghallgatásáért fog 10000 forintot kapni. Hát, nehezebben is kerestek már pénzt.:)
2010. október 19., kedd
2010. október 14., csütörtök
2010. október 13., szerda
Fekete humor
-Tudjuk, hogy a magyarok nem koccintanak sörrel, a kivégzett aradi tábornokok emlékére. - mondta Marek.
-A 150 év már letelt, teremtsünk új hagyományt! - válaszolta Apám.
-Végül is, idén mi is elveszítettük a 6 legfontosabb tábornokunkat, koccintsunk rájuk!- vonta le a végkövetkeztetést Wojtek.
-A 150 év már letelt, teremtsünk új hagyományt! - válaszolta Apám.
-Végül is, idén mi is elveszítettük a 6 legfontosabb tábornokunkat, koccintsunk rájuk!- vonta le a végkövetkeztetést Wojtek.
2010. augusztus 25., szerda
2010. augusztus 13., péntek
2010. augusztus 11., szerda
Mondatok
A legnormálisabb fickóm Sanyi volt, aki robotnak képzelte magát.(Bohó)
Te csak színes kocsmákban iszol:Black Rock Machine, Blues Café.(Kiskósa)
Te csak színes kocsmákban iszol:Black Rock Machine, Blues Café.(Kiskósa)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
