2014. november 30., vasárnap
Megkérdeztem Czarnát, hogy melyik filmet nézzem meg? Ő a Valaki forrón szeretit ajánlotta. Meg is néztem tegnap este. Aranyos kis film volt, 10-ből 6-os, egy megnézést megért. Amin mégis elgondolkoztam, az Marilyn Monroe volt. Gyönyörű arca volt és nőhöz méltó teste (értsd: nem a fitneszfasizmusra felvarrt két szilikoncsöcs) de olyan mértékű boldogtalanság és szomorúság sugárzott belőle, ami kevés emberből. Itt van egy szép nő, akit mindenki meg akar kapni, akiért szinte mindenki verseng, de amikor megkapta, rájön, hogy ezzel a nővel nem lehet családot alapítani, sőt egy rendeset beszélgetni sem. Vagy nagyon magányosnak érezte magát vagy szerelmi lázban égett, persze, hogy ez előbb-utóbb felmorzsolta. Talán a film médiumának első nagy áldozata volt, és vele kezdődött el a nőideál eltorzítása, ami a mai napig tart. Nem értem, miért akar valaki Marilyn Monroe lenni, ha boldog is lehet.
2014. november 29., szombat
Az még rendben van, hogy drága jó apám és a rzeszówi múzeumigazgató ugyanannyira szeretik a pálinkát (nagyon), ugyanannyit bírnak inni belőle (sokat), ugyanúgy az életük a múzeum, ugyanúgy gondolkodnak mindenről, de amikor a rzeszówi igazgató előhúz két sötétkék díszmappát, amiben a hétfőn aláírandó együttműködési megállapodás magyar és lengyel változatát hozta, amire apám előkap két darab, szinte ugyanolyan sötétkék mappát, hogy ő meg ezeket vette a hétfői ünnepélyes aláírásra, az már tényleg fura. :-)
2014. november 26., szerda
2014. november 25., kedd
Drága jó apám
Be kéne jönnöd holnap a Múzeumba. 8-tól az osztrák követtel kávézom, gyere fél 10-re. :-)
2014. november 23., vasárnap
Kiegészítő kérdés a Czarna-kvízhez II.
Miután Czarna rájött, hogy Huán Sexspartano mennyire is
favorizálja a babot, neki adta pankrátorka-nevét, a Guruló
Babkonzervet. Ám így ő pankratorka-név nélkül maradt. Segíts Czarnának pankratorka-nevet találni!
a, Grace The Cölöpverő: Grace Kelly, amerikai színésznő után, ezzel szeretné Czarna hangsúlyozni finom nőiességét. A Cölöpverő a kedvenc fogására utal.
b, Bihari Brandy (the traditional spelling): Kedvenc itókája "honosított" változata.
c, Steel Wire: Mindenki előtt közismert Czarna és az acélsodrony viszonya. A név utalás Pamela Anderson 1996-os, Barb Wire című filmjére is. Czarna is ugyanolyan szexi bőrszerkóban fog pankratorkázni, csak persze ő sokkal szexibb, mint Pamela.
2014. november 21., péntek
2014. november 19., szerda
Mese LXV.
Olvasási lehetőségek:
I, 1 - 2/a,
II, 1 - 2/b - 3/a
III, 1 - 2/b - 3/b
(Hálás lennék, ha megjegyzésben odaírnátok, melyik a kedvenc változatotok a három közül? :-)
(Hálás lennék, ha megjegyzésben odaírnátok, melyik a kedvenc változatotok a három közül? :-)
1,
Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy
királykisasszony. Értelmes volt, kedves, vicces és… csúnya. A csúnyasága miatt
szülei folyton aggódtak, hogy hogyan is fogják férjhez adni egyetlen lányukat.
Ebben a nagy aggodalmukban eléggé meg is utálták szegény teremtést.
Folyamatosan szidták és csepülték, mondvacsinált indokokkal leteremtették. Az
udvaroncok és udvarhölgyek királyi sarj lévén nem vették a bátorságot, hogy
nyíltan egy rossz szót is szóljanak a királykisasszonyra, ám valahányszor
áthaladt a palota termein, összesúgtak a háta mögött: - Ilyen rusnya teremtés
még a kalendáriumba’ sincsen! Volt neki egy öccse is, aki viszont daliásan jóképű
volt, és akit mindenki szeretett. A királykisasszony megunva a folyamatos
megaláztatást, egy éjszaka álruhát öltött és elszökött a palotából.
Ahogy
ment-mendegélt, egy tisztáson egy nagydarab embert pillantott meg,
bőrkötényben. A nagydarab férfi egy farönkön ült és keservesen sírt. A hercegnőnek
megesett rajta a szíve, odament hozzá és megkérdezte:
- Hát te meg miért itatod az
egereket, jóember?
- Én voltam hét ország legjobb böllére,
de ma elcsaptak, mert kiderült, hogy vegetáriánus vagyok. Most miből tartsam el
a családomat?
- Gyere velem, jóember! Azért
keltem útra, hogy megtaláljam, miért is érdemes élnem. Ha azt esetleg nem is
sikerül megtalálnom, de hátha találunk neked valami mesterséget. Addig is,
felfogadlak testőrömmé!
Hát ilyen ábrázattal az erényedre
biztos nem kell vigyázni – gondolta magában a böllér, de mivel nem volt semmi
veszítenivalója, a rangrejtett hercegnővel tartott.
Ahogy
mentek-mendegéltek, egy fa mögül egy köpönyeges alak pattant elő, késsel a
kezében:
- Pénzt vagy élet… - még a mondat
végére sem ért, amikor a böllér kicsavarta a kezéből a kést.
- Áú, ez fájt, te barom! Dobni
kellett volna inkább azt a kést, nem hadonászni vele! – mondta az útonálló,
csuklóját dörzsölgetve. – Tudjátok meg, hogy én vagyok a Nagy Fernando, a Kések
Királya. Sajnos el kellett mennem a cirkuszomtól, mert az egyik késem kioltotta
az erőművész életét!
- Baleset volt? – kérdezte a
hercegnő jóhiszeműen.
- Dehogy is – felelte a volt
cirkuszos, szakmai önérzetében teljesen megsértve. – A Nagy Fernando sosem
hibázik! Az az atlétás, bajszos bájgúnár az én Doloresem körül legyeskedett,
ezért megízlelte a gyomra a pengémet! Azóta menekülök a törvény elől.
A hercegnő úgy gondolta, hogy
mindenki megérdemel egy második esélyt, ezért azt mondta:
- Gyere velünk! Hátha találunk egy
olyan helyet, ahol te is elrejtőzhetsz.
A késdobáló már igen unta az
egyedüllétet és egy olyan böszme nagy emberrel is nagyobb biztonságban érezte
magát, mint a böllér, ezért ráállt a dologra.
Ahogy
mentek-mendegéltek, az út szélén megláttak egy fehér ruhás alakot, aki
megtévesztésig hasonlított egy régen halott pápára. Csak az volt a furcsa
benne, hogy úgy tűnt, mintha két dimenziós lenne és egy könyv vagy képregény
egyik lapjáról lépett volna le.
- Te meg miféle szerzet vagy? –
kérdezte a késdobáló.
- Mi a fasz lennék? Egy
képregény-figura. Pár bepipázott indián sámán szórakozásból levarázsolt egy képregény
lapjairól. És most persze a kurva istennek sem tudom, hogy mi a picsát
csináljak?
- Pápához képest elég szabad szájú
vagy. – állapította meg a hercegnő. – Nem próbáltad megkérni az indián sámánokat,
hogy varázsoljanak vissza?
- Hát ilyen gyökérnek nézek én ki?
Mondtam nekik, de azok a rézbőrű tetvek egy tüt (sic!) nem tettek keresztbe. –
válaszolta a képregényhős.
- Hátha szép szóval többre megyünk,
vezess el hozzájuk! – adta ki a parancsot a hercegnő.
- Felőlem, de csak az időtöket
basszátok el! – felelte a papírpápa.
Hamarosan
oda is értek a három indián sámán tipijéhez. Már a belépésükkor látták, hogy a
három sámánnak igen virágos kedve van. Konkrétan csont vízen voltak.
- Mit akar itt Betty, a csúnya
lány, Shrek, ez a Sunyi Rókaképű és a Pápa? – kérdezte egyikük, és erre mind a
hárman röhögő görcsöt kaptak.
A hercegnő előadta, hogy mit
szeretnének.
- Nagyon szépek az óhajaitok, de mi
nem tudunk rajtatok segíteni. A Pápát is csak véletlenül tudtuk levarázsolni a képregény
lapjairól. De ha már eddig eljöttetek, és te csúnya ámde igen kedves lány ilyen
szépen kértél segítséget, ráadásul Pápa sem káromkodott, mióta itt vagytok,
ezért adok egy jó tanácsot: van itt a közelben egy nagy varázsló, KoBald. Ő
biztos tud segíteni a bajaitokon.
A hercegnő nagyon szépen
megköszönte a jó tanácsot és tovább indultak.
Hamarosan el is érkeztek KoBald
palotájához. Nagy szomorúságban találták a Nagy Varázslót.
- Mi nyomja a lelked, Nagy
Varázsló? – kérdezte a hercegnő.
- Búskomor vagyok, mert a Gonosz
Hétfejű Egészségtelenségügy ellopta a csodatévő klumpámat. Ám ti mi járatban
vagytok erre vándorok? – felelte KoBald.
A hercegnő előadta, hogy mit is
szeretnének.
- Ha visszaszerzitek nekem a
klumpát, segítek a bajaitokon! – mondta a Nagy Varázsló.
A hercegnő a többiek nevében is
ráállt az alkura és elindultak a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy ellen.
2/a.
Hamarosan
oda is értek a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy barlangjához.
- Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy!
Jöttünk KoBald, a Nagy Varázsló klumpájáért. Vagy ideadod szép szerével, vagy
elvesszük erőszakkal! – kiabált be a késdobáló.
- Gyertek csak nyugodtan! Elbánok
én mindannyitokkal! – felelte a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy (továbbiakban:
G.H.E.).
Először a vegetáriánus böllér
próbálkozott. Levágta a G.H.E. két fejét a bárdjával, de ekkor a szörny olyan
hígfosást bocsátott rá, ami harcképtelenné tette. A böllér hamarosan a
kiszáradás következtében meg is halt.
Ezek után a késdobáló próbálkozott.
Neki is sikerült késeivel lemetszenie a szörny két fejét, ám a többi kést
sikerült a szörnynek egy ágytállal kivédenie, majd a kacsával úgy fejbe vágta a
volt cirkuszost, hogy az holtan esett össze.
A képregényhősön volt a sor. Ő
olyan válogatott káromkodásokat eresztett el, amitől a szörnynek leszáradt még
két feje, ám a maradék egy fejéből mustárgázt lehelt a papírpápára, aki pár
percen belül meg is halt.
Már csak a királykisasszony maradt.
- Te mivel akarsz próbálkozni,
kisanyám? Rusnyának rusnya vagy, de nem annyira, hogy attól az az egy fejem is elhaljon.
- Nincs másom, mint a szeretet és a
kedvesség –mondta a lány és megpróbálta megölelni a G.H.E-t.
- Az ide vajmi kevés – mondta a
szörny és egy injekcióval szíven dobta a hercegnőt, aki azonnal szörnyet halt.
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
2/b.
Hamarosan oda is értek a Gonosz Hétfejű
Egészségtelenségügy barlangjához.
- Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy!
Jöttünk KoBald, a Nagy Varázsló klumpájáért. Vagy ideadod szép szerével, vagy
elvesszük erőszakkal! – kiabált be a késdobáló.
- Gyertek csak nyugodtan! Elbánok
én mindannyitokkal! – felelte a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy (továbbiakban:
G.H.E.).
Először a vegetáriánus böllér
próbálkozott. Levágta a G.H.E. két fejét a bárdjával, de ekkor a szörny olyan
hígfosást bocsátott rá, ami harcképtelenné tette.
Ezek után a késdobáló próbálkozott.
Neki is sikerült késeivel lemetszenie a szörny két fejét, ám a többi kést
sikerült a szörnynek egy ágytállal kivédenie, majd a kacsával úgy fejbe vágta a
volt cirkuszost, hogy az ájultan terült el.
A képregényhősön volt a sor. Ő
olyan válogatott káromkodásokat eresztett el, amitől a szörnynek leszáradt még
két feje, ám a maradék egy fejéből Horváth Ágnes-beszédek szóltak, amiket még
egy ennyire fiktív alak sem bírhat ép ésszel, ezért a papírpápa hamarosan már
nem tudott egyebet csinálni, mint a fal felé fordult és vinnyogott.
Már csak a királykisasszony maradt.
- Te mivel akarsz próbálkozni,
kisanyám? Rusnyának rusnya vagy, de nem annyira, hogy attól az az egy fejem is elhaljon.
- Nincs másom, mint a szeretet és a
kedvesség –mondta a lány és megpróbálta megölelni a G.H.E-t.
Ahogy a királykisasszony egyre
közelebb jött, a szörny annyira belefeledkezett a csúnyaságába, hogy a
hercegnőnek sikerült megölelnie. Olyan mértékű szeretet áradt a
királykisasszonyból, amit a G.H.E. nem bírt és holtan esett össze.
Megvárták, míg a késdobáló és a
papírpápa magához tér és a böllér kifossa magát, magukhoz vették a klumpát és
indultak vissza a Nagy Varázsló palotájába.
3/a,
Hamarosan vissza
is tértek KoBald palotájába. A varázsló igen megörült a visszakapott
klumpájának, most már rajta volt a sor, hogy teljesítse az alku ráeső részét.
Elsőként egy vegetáriánus étterembe
mentek. Ott a varázsló bemutatta a tulajnak a böllért, aki szerinte jó
kidobó-ember lehetne itt.
- Tudod, a paleosok, folyton
betörnek ide, összetörik a berendezést, megverik a vendégeket és az
alkalmazottakat. Szükségünk lenne egy olyan markos legényre, aki megvédene
minket. Meg persze aki kipenderítené a betévedt vegánokat is, mert azokat a
köcsögöket mi se bírjuk! – vázolta fel a helyzetet az üzletvezető. A böllér
egyből el is vállalta a munkát.
Következett a késdobáló. Egy
hatalmas házhoz mentek, amit márvány szökőkutak és oroszlánok szegélyeztek, a
kertben pedig egy hatalmas medence volt, aminek az alján egy római gladiátort
ábrázoló mozaikberakás volt. A házból egy nagydarab, kopasz férfi lépett ki,
lila melegítően és indokolatlanul sok arany ékszerrel a testén.
- Hadd mutassam be Tony Spartano-t.
Épp tehetséges embereket keres, mert az utóbbi időben megfogyatkoztak az
emberei. Szerintem hasznát vehetné a késdobáló-tudásodnak, Fernando!
Így lett Fernando a Spartano-család
tagja. Az évek során capo lett belőle ám végül erőszakos halált halt/ börtönbe
került. (kívánt rész aláhúzandó)
A papírpápán volt a sor. Mivel igen
mocskos szájú és antiklerikális volt, ezért KoBald elintézte, hogy állást
kapjon egy a Norvég Alap és a Soros-alapítvány által üzemeltetett hírportálnál,
ahol kedvére értekezhetett az állam és az egyház szétválasztásáról. Rá kellett jönnie, hogy a portál
értékrendjéhez képest ő még nem is elég vulgáris ezért cifrábbnál-cifrább
káromkodásokat próbált kitalálni, amivel cikkeit színesítette. Azt, hogy mit
kell mondania, helyi- és nemzetközi megmondó-emberek úgyis megmondták helyette.
Hamarosan főszerkesztő-helyettesi címig vitte.
Már csak a hercegnő maradt.
- Mivel te vagy a legjobb szívű
ember, akit ismerek, ezért nagyon nehéz és nagyon szép feladatot találtam
neked. A közelben van egy árvaház kisördögöknek. Annyira szükségük van a
szeretetre, mint egy falat kenyérre. Persze egy dolgos kéz és szív is elkél
oda. A béredet én állom. Most aludj, holnap hosszú utad lesz.
A hercegnő másnap útra is kelt.
Nagyon megszerette a munkáját és a kisördögöket is. Életével elégedetten érte a
halál idős korában.
KoBald pedig, mikor megunta a
varázslóskodást, megszökött egy brazil táncosnővel.
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
3/b,
Hamarosan vissza
is tértek KoBald palotájába. A varázsló igen megörült a visszakapott
klumpájának, most már rajta volt a sor, hogy teljesítse az alku ráeső részét.
Elsőként egy vegetáriánus étterembe
mentek. Ott a varázsló bemutatta a tulajnak a böllért, aki szerinte jó
kidobó-ember lehetne itt.
- Tudod, a paleosok, folyton
betörnek ide, összetörik a berendezést, megverik a vendégeket és az
alkalmazottakat. Szükségünk lenne egy olyan markos legényre, aki megvédene
minket. Meg persze aki kipenderítené a betévedt vegánokat is, mert azokat a
köcsögöket mi se bírjuk! –vázolta fel a helyzetet az üzletvezető. A böllér
egyből el is vállalta a munkát.
Következett a késdobáló. Egy
hatalmas házhoz mentek, amit márvány szökőkutak és oroszlánok szegélyeztek, a
kertben pedig egy hatalmas medence volt, aminek az alján egy római gladiátort
ábrázoló mozaikberakás volt. A házból egy nagydarab, kopasz férfi lépett ki,
lila melegítően és indokolatlanul sok arany ékszerrel a testén.
- Hadd mutassam be Tony Spartano-t.
Épp tehetséges embereket keres, mert az utóbbi időben megfogyatkoztak az
emberei. Szerintem hasznát vehetné a késdobáló-tudásodnak, Fernando!
Így lett Fernando a Spartano-család
tagja. Az évek során capo lett belőle ám végül erőszakos halált halt/ börtönbe
került. (kívánt rész aláhúzandó)
A papírpápán volt a sor. Mivel igen
mocskos szájú és antiklerikális volt, ezért KoBald elintézte, hogy állást
kapjon egy a Norvég Alap és a Soros-alapítvány által üzemeltetett hírportálnál,
ahol kedvére értekezhetett az állam és az egyház szétválasztásáról. Rá kellett jönnie, hogy a portál
értékrendjéhez képest ő még nem is elég vulgáris ezért cifrábbnál-cifrább
káromkodásokat próbált kitalálni, amivel cikkeit színesítette. Azt, hogy mit
kell mondania, helyi- és nemzetközi megmondó-emberek úgyis megmondták helyette.
Hamarosan főszerkesztő-helyettesi címig vitte.
Már csak a hercegnő maradt.
- Mivel te vagy a legjobb szívű
ember, akit ismerek, ezért nagyon nehéz és nagyon szép feladatot találtam
neked. A közelben van egy árvaház kisördögöknek. Annyira szükségük van a
szeretetre, mint egy falat kenyérre. Persze egy dolgos kéz és szív is elkél
oda. A béredet én állom. Most aludj, holnap hosszú utad lesz.
A hercegkisasszony az éjszaka
közepén felkelt, hogy igyon egy pohár vizet. Visszaúton a szobájába belebotlott
a Varázslóba, aki éppen az illemhelyről jött ki. Mivel egyikük sem akart még
visszafeküdni, szóba elegyedtek. Észre sem vették, hogy rájuk virradt.
KoBald-nak csak most tűnt fel, hogy a hercegnő egyáltalán nem csúnya, sőt! olyan
belső szépség sugárzik belőle, mint még senkiből, akivel eddig találkozott.
Hiába na, a szépség a legnagyobb és legtünékenyebb csapda, amibe egy férfi
beleeshet. A hercegnő és a varázsló még folytatták a beszélgetést egy pár
évtizedig, közben összeházasodtak, gyerekeik lettek, a hercegnőnek
megtetszettek a piros flanelingek, ezért kitanulta a favágóskodást is, és néha
eltűnt egy pár hónapra a rengetegbe, hogy aztán visszatérve újra felvehessék a
beszélgetés fonalát.
KoBald halálos ágyán fejeződött be
közös párbeszédük, e szavakkal:
- Azt még sohasem kérdeztem meg,
hogy mire kellett a varázsklumpa, ha nem használtad sohasem a varázserejét? –
kérdezte a hercegnő.
- Egy Tündér egyszer azt mondta
nekem: akkor válik valaki teljes értékű egészségügyi dolgozóvá, ha klumpát
visel. Ezek után hogy lehetne az Egészségügy szimbólumát az
Egészségtelenségügynél hagyni?
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
2014. november 17., hétfő
2014. november 16., vasárnap
2014. november 12., szerda
Nomen est omen
-Hogy sikerült a kiállítás?
-Jól. Csak két képet vettek le.
-Miért?
-Az egyiken közösülés volt, a másikon pedig látszott az aktmodell herezacskója.
-Egyébként mi is a kiállítás címe?
-Tabu.
-Jól. Csak két képet vettek le.
-Miért?
-Az egyiken közösülés volt, a másikon pedig látszott az aktmodell herezacskója.
-Egyébként mi is a kiállítás címe?
-Tabu.
BGYTKF
1,Drága jó anyám mesélte, hogy találkozott most egy volt főiskolai tanárával, későbbi főnökével, G-vel. Ő mesélte, hogy volt anyáméknak egy másik tanáruk, aki utálta a sportolókat. G. is sportolt, amit a másik tanár így kommentált.
-Tudom, G-m, hogy fiatalabb korodban sportoltál, de ennek ellenére tudd, hogy tisztellek, becsüllek.
Hiába, az még nem a fitneszfasizmus kora volt. :-)
2, Apámnak és anyámnak volt egy közös tanára, akinél anyám egyszer vizsgázott, és annyira izgult, hogy e helyett véletlenül ö-t mondott. Erre a professzor:
-Erzsikém, ha Önnek úgy könnyebb, nyugodtan beszélhet szegedi ö-ző tájszólásban.
Ez a tanár feleltette apámat másfél órákig, mert szerette, hogy az Öreg mindent tudott, végre volt valaki, akivel el tudott rendesen beszélgetni. Az Öreg mesélte, hogy még az államvizsgáján is keresztkérdéseket tett fel, a legnagyobb jóindulattal persze. Olyanokat kérdezett például, hogy mi volt a különbség a tiszti és a tisztviselői rozetta között? A professzor egyébként horthysta katonatiszt volt, abból is az elméleti. Szabályzatíró volt. :-)
-Tudom, G-m, hogy fiatalabb korodban sportoltál, de ennek ellenére tudd, hogy tisztellek, becsüllek.
Hiába, az még nem a fitneszfasizmus kora volt. :-)
2, Apámnak és anyámnak volt egy közös tanára, akinél anyám egyszer vizsgázott, és annyira izgult, hogy e helyett véletlenül ö-t mondott. Erre a professzor:
-Erzsikém, ha Önnek úgy könnyebb, nyugodtan beszélhet szegedi ö-ző tájszólásban.
Ez a tanár feleltette apámat másfél órákig, mert szerette, hogy az Öreg mindent tudott, végre volt valaki, akivel el tudott rendesen beszélgetni. Az Öreg mesélte, hogy még az államvizsgáján is keresztkérdéseket tett fel, a legnagyobb jóindulattal persze. Olyanokat kérdezett például, hogy mi volt a különbség a tiszti és a tisztviselői rozetta között? A professzor egyébként horthysta katonatiszt volt, abból is az elméleti. Szabályzatíró volt. :-)
2014. november 10., hétfő
-Mit kötöttél?
-Sapkának indult, de...
-De hamutartó lett belőle.
Ha már kötés:http://magazine.good.is/articles/prisoners-transform-through-knitting-behind-bars
-Sapkának indult, de...
-De hamutartó lett belőle.
Ha már kötés:http://magazine.good.is/articles/prisoners-transform-through-knitting-behind-bars
2014. november 9., vasárnap
2014. november 8., szombat
2014. november 3., hétfő
Nórika néni ismerősei
Saját magam: 1 fő 2,7%
Ismerem: 10 fő 27,02 %
Ismerem, de nem vagyok benne biztos, hogy ő tudja, ki van Nórika néni mögött: 1 fő 2,7%
Láttam élőben, és már telefonon is beszéltünk: 1 fő 2,7 %
Láttam már élőben, de előszóban egy szót sem beszéltünk még, be se mutattak minket egymásnak: 3 fő 8,1%
Még csak nem is láttam élőben: 20 fő 54,05%
Kitalált személy: 1 fő 2,7%
Ismerem: 10 fő 27,02 %
Ismerem, de nem vagyok benne biztos, hogy ő tudja, ki van Nórika néni mögött: 1 fő 2,7%
Láttam élőben, és már telefonon is beszéltünk: 1 fő 2,7 %
Láttam már élőben, de előszóban egy szót sem beszéltünk még, be se mutattak minket egymásnak: 3 fő 8,1%
Még csak nem is láttam élőben: 20 fő 54,05%
Kitalált személy: 1 fő 2,7%
2014. november 1., szombat
2014. október 30., csütörtök
Mese LXIV.
Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy Leány. Úgy hívták, hogy Heather. Takaros kis teremtés volt, ő tudott a legnagyobbat büfögni, meg tudott hajlítani egy acélsodronyt a mellkasán és neki volt a legszebb disznóólja a környéken. Egy kis faluban élt, Mordoron túl, ahol a kurta farkú kismalac túr. De tövig. Gyakran kuruckodott Dongó Pistával, aki traktortechnikusnak tanult hajdanában, így igen művelt embernek számított a faluban, még ha a stúdiumokat nem is fejezte be. Ám egy napon Heathernek elege lett az ottani életből, ezért felkerekedett szerencsét próbálni.
Ahogy ment-mendegélt, belefutott egy lingvicista tüntetésbe. Tisztességben megőszült férfiak és hölgyek olyan jelszavakat skandáltak, hogy: Kurtavasat a be- és a le- igekötő indokolatlan használatáért! Vesszenek a germanizmusok! Halál a szentháromság-tagadókra! Ez utóbbi jelszó egy régebbi tüntetésen égett a demonstrálók agyába.
Estére egy fogadóba ért Heather. A sok borissza zsivány között felfedezett egy emberi arcot, oda is lépett az asztalához, és bemutatkozott:
- Köszöntelek, dalia! Az én nevem Heather, elindultam országot-világot látni. Leülhetek hozzád?
- Természetesen szépséges kisasszony. Az én nevem Gerely, és én is kóborlok, hogy megtaláljam életem célját.
- Nem vagyok én kisasszony, csak egy egyszerű lány , vitéz Gerely. Neved s híred már messzire megelőzött. Te vagy az, aki használati útmutatóból össze tud rakni egy IKEA-bútort. Erre csak igen kevesen képesek. Velem tartanál az utamon, vitéz Gerely?
- Szívesen elkísérlek, szépséges hölgy! – válaszolta a dalia. Ebből is kitűnik, hogy a jó szándék és a segítőkészség élő szobra volt.
Másnap folytatták vándorlásukat. Útközben a zenei élet két olyan csillagával találkoztak, mint Busa Pista és Fásy Ádám. Heather mind a kettőjüktől kért egy autogramot a mellére. Fásy Ádámtól a bal mellére kérte, mert az ő munkásságát jobban szerette.
Estére egy fogadóba értek. Az egyik asztalnál láttak egy igen értelmes tekintetű lovagot, akinek felettébb jóképű, ám igencsak ostoba tekintetű fegyverhordozója volt. Oda is léptek hozzájuk, bemutatkoztak és engedélyt kértek, hogy leülhessenek az asztalukhoz.
- Természetesen leülhettek szépséges kisasszony és vitéz lovag. Az én nevem Nyíl, az Értelmesképű lovag, ő pedig itt hű fegyverhordozóm, Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans). – felelte a nemes lelkű dalia.
Az este további része nagyon jó hangulatban telt, bőven folyt a bor és sok vidám adomát elmeséltek egymásnak. Heathernek nagyon megtetszett az Értelmesképű lovag, ám ő elég hamar nyugovóra tért, ezért ha nincs ló, jó a szamár is-alapon elkezdte énekelni Csacsiszabinak, a Fessnek (epitheton ornans). – Come on baby, shake your moneymaker! Utána pedig Erzsébet-utalványokat dugdosott a fegyverhordozó gatyájába.
Másnap reggel Csacsiszabi igencsak szomorú volt, mert a gazdájának sürgősen útra kellett kelnie, és nem találván hű fegyverhordozóját, a Fess (epitheton ornans) nélkül indult el. Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) ugyanis egy szolgálóleánnyal töltötte az éjszakát, ahelyett, hogy gazdája álmát vigyázta volna.
Gerely és Heather maguk mellé vették Csacsiszabit, a Fesst (epitheton ornans) és így már négyen folytatták vándorlásukat. Útközben elhaladtak egy lepukkant, zöld épület mellett.
- Innen irányítják az egész Birodalmat - mondta Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans), ám köztudomású volt, hogy ő mindig szamárságokat beszél, ezért nem hittek neki. Pedig most az egyszer tényleg igazat mondott.
Estére egy fogadóba értek. Az egyik asztalnál megláttak egy huncut szemű, apró, kopasz legényt. Egyből szimpatikus lett nekik. Oda is léptek hozzá, bemutatkoztak és engedélyt kértek, hogy leülhessenek hozzá.
- Természetesen leülhettek vitéz daliák és szépséges kisasszony. Az én nevem Huán Eszpártánó. Udvari bolond voltam, csak kirúgtak. – felelte a legény.
- Miért rúgnak ki egy Udvari bolondot? – kérdezte Gerely.
- Túlságosan rendszerkritikus voltam. – felelte a Bolond.
Másnap a Birodalom fővárosába értek. Kiderült, hogy a város legszebb palotáját megszállta a gonosz Bürokrácia, és onnan tartja rettegésben a Birodalom alattvalóit. Megölte a régi királyt is, és fogságban tartja fiát is, a trónörököst. Magas jutalomban részesül az, aki legyőzi a gonosz Bürokráciát. A négy barát (mert a mesékben elég valakivel együtt vándorolnod pár napot, máris spanok leszek) ezt hallván úgy döntött, hogy egy élete-egy halála, ők bizony megpróbálják kiszabadítani a trónörököst.
El is mentek a palotához. Már a kapuval is meggyűlt a bajuk, mert Gerely sehogy sem tudta a nála lévő szerszámokkal szétszerelni a zárat.
- Ide biztos valami varázsszó kell, hogy kinyíljon. – mondta az ezermester dalia, miközben a fejét vakargatta. Erre Heather próba-szerencse alapon kimondta az egyetlen varázsszót, amit ismert:
- Odabasszak?
Erre a kapu magától kinyílt.
A palota hetedik termében rá is akadtak a gonosz Bürokráciára. Rettenetesen csúf jószág volt.
- Mit akarnak? – förmedt rájuk.
- Jöttünk kiszabadítani a trónörököst. – felelte Heather.
- Töltsék ki először a 128/b, majd a 187. és 98. számú nyomtatványt.
- A nyomtatványról jut eszembe, van egy ismerősöm, aki … - és ezzel a Bolond belefogott az egyik 40 perces monológjába a sok közül, amivel elterelte a gonosz Bürokrácia figyelmét. Ekkor Heather odaadta Gerelynek a gumipókokat, amivel általában a kerékpárját kötözte fel a távolsági busz tetejére. Gerely összekötötte a gumipókokkal a figyelmetlen Bürokrácia lábait. Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) csak bambán bámult. Mikor Gerely megvolt a gonosz Bürokrácia lábainak összekötözésével, Heather odaszólt a szörnynek:
- Hé te Bürokrácia, nem igazán szeretjük a te fajtádat errefelé.
Mikor a szörny Heather felé fordult, felbukott és elterült a földön. Ekkor Heather a magatehetetlen szörnyhöz ment és egy jól irányzott büfögéssel szó szerint kibüfögte a gonosz Bürokráciát a bőréből, aki azonnal szörnyet halt. Hamarosan az egyik eldugott szobában megtalálták az elrabolt trónörököst is, akiről kiderült, hogy maga Nyíl az. Apja halálhíre miatt kellett elhagynia olyan gyorsan a fogadót, és a Birodalom fővárosába sietnie, ahol sajnos hamarosan a gonosz Bürokrácia fogságába került, ahogyan már előtte számos vezetővel is megtörtént. Mikor felelősségre vonták Csacsiszabit, a Fesst (epitheton ornans), hogy miért nem mondta előbb, hogy a trónörökös Nyíl, ő csak ennyit válaszolt.
- Senki nem kérdezte.
Nyíl ekkor így szólt:
- Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) már régóta hűséges fegyverhordozóm, őt már tudom, hogyan fogom megjutalmazni. De nektek lehet egy-egy kívánságotok, amit ha tudok, teljesítek.
- Felséges hercegem! Én szeretnék a szolgálatodba állni! –felelte Gerely.
- Rendben, vitéz Gerely. Megteszlek egyik seregem vezérévé.
- Felséges hercegem! Én szeretnék újra Udvari Bolond lenni! –felelte Juán.
- Rendben, derék Juán Eszpártánó! Udvarom első számú Bolondja leszel, és kimondhatod, amit gondolsz. Egy jó uralkodónak mindig hallgatnia kell a kritikákra.
- Felséges hercegem! Én a testedet akarom! – felelte Heather.
- Rendben, szexi Heather! Megkapod. – kacsintott egyet herceg, majd mind a ketten elvonultak a palota legszebb hálótermébe, amelynek ablakait és ajtóit faragások díszítették. Olyan tizennégy óra múltán újra elő is kerültek.
- Halljátok szavam! Lady Heather és én összeházasodunk. Elhagyván a régi, lepukkant, zöld irodaépületet, ahonnan apám irányította a Birodalmat, székhelyünket ebbe a palotába tesszük át, amit ezentúl Lady Heather Harci Csarnokának fognak hívni.
Hamarosan meg is tartották az esküvőt. Mikor Lady Heather kijött esküvői ruhájában - amely jócskán kimerítette a blaszfémia fogalmát - leszállt a vállára Odin két hollója. De amikor látták, hogy itt mindig ez volt, tovább is repültek.
Nyíl és Lady Heather boldogan éltek, amíg meg nem haltak. Néha azért fejbe rúgták egymást.
ITT A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
Ahogy ment-mendegélt, belefutott egy lingvicista tüntetésbe. Tisztességben megőszült férfiak és hölgyek olyan jelszavakat skandáltak, hogy: Kurtavasat a be- és a le- igekötő indokolatlan használatáért! Vesszenek a germanizmusok! Halál a szentháromság-tagadókra! Ez utóbbi jelszó egy régebbi tüntetésen égett a demonstrálók agyába.
Estére egy fogadóba ért Heather. A sok borissza zsivány között felfedezett egy emberi arcot, oda is lépett az asztalához, és bemutatkozott:
- Köszöntelek, dalia! Az én nevem Heather, elindultam országot-világot látni. Leülhetek hozzád?
- Természetesen szépséges kisasszony. Az én nevem Gerely, és én is kóborlok, hogy megtaláljam életem célját.
- Nem vagyok én kisasszony, csak egy egyszerű lány , vitéz Gerely. Neved s híred már messzire megelőzött. Te vagy az, aki használati útmutatóból össze tud rakni egy IKEA-bútort. Erre csak igen kevesen képesek. Velem tartanál az utamon, vitéz Gerely?
- Szívesen elkísérlek, szépséges hölgy! – válaszolta a dalia. Ebből is kitűnik, hogy a jó szándék és a segítőkészség élő szobra volt.
Másnap folytatták vándorlásukat. Útközben a zenei élet két olyan csillagával találkoztak, mint Busa Pista és Fásy Ádám. Heather mind a kettőjüktől kért egy autogramot a mellére. Fásy Ádámtól a bal mellére kérte, mert az ő munkásságát jobban szerette.
Estére egy fogadóba értek. Az egyik asztalnál láttak egy igen értelmes tekintetű lovagot, akinek felettébb jóképű, ám igencsak ostoba tekintetű fegyverhordozója volt. Oda is léptek hozzájuk, bemutatkoztak és engedélyt kértek, hogy leülhessenek az asztalukhoz.
- Természetesen leülhettek szépséges kisasszony és vitéz lovag. Az én nevem Nyíl, az Értelmesképű lovag, ő pedig itt hű fegyverhordozóm, Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans). – felelte a nemes lelkű dalia.
Az este további része nagyon jó hangulatban telt, bőven folyt a bor és sok vidám adomát elmeséltek egymásnak. Heathernek nagyon megtetszett az Értelmesképű lovag, ám ő elég hamar nyugovóra tért, ezért ha nincs ló, jó a szamár is-alapon elkezdte énekelni Csacsiszabinak, a Fessnek (epitheton ornans). – Come on baby, shake your moneymaker! Utána pedig Erzsébet-utalványokat dugdosott a fegyverhordozó gatyájába.
Másnap reggel Csacsiszabi igencsak szomorú volt, mert a gazdájának sürgősen útra kellett kelnie, és nem találván hű fegyverhordozóját, a Fess (epitheton ornans) nélkül indult el. Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) ugyanis egy szolgálóleánnyal töltötte az éjszakát, ahelyett, hogy gazdája álmát vigyázta volna.
Gerely és Heather maguk mellé vették Csacsiszabit, a Fesst (epitheton ornans) és így már négyen folytatták vándorlásukat. Útközben elhaladtak egy lepukkant, zöld épület mellett.
- Innen irányítják az egész Birodalmat - mondta Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans), ám köztudomású volt, hogy ő mindig szamárságokat beszél, ezért nem hittek neki. Pedig most az egyszer tényleg igazat mondott.
Estére egy fogadóba értek. Az egyik asztalnál megláttak egy huncut szemű, apró, kopasz legényt. Egyből szimpatikus lett nekik. Oda is léptek hozzá, bemutatkoztak és engedélyt kértek, hogy leülhessenek hozzá.
- Természetesen leülhettek vitéz daliák és szépséges kisasszony. Az én nevem Huán Eszpártánó. Udvari bolond voltam, csak kirúgtak. – felelte a legény.
- Miért rúgnak ki egy Udvari bolondot? – kérdezte Gerely.
- Túlságosan rendszerkritikus voltam. – felelte a Bolond.
Másnap a Birodalom fővárosába értek. Kiderült, hogy a város legszebb palotáját megszállta a gonosz Bürokrácia, és onnan tartja rettegésben a Birodalom alattvalóit. Megölte a régi királyt is, és fogságban tartja fiát is, a trónörököst. Magas jutalomban részesül az, aki legyőzi a gonosz Bürokráciát. A négy barát (mert a mesékben elég valakivel együtt vándorolnod pár napot, máris spanok leszek) ezt hallván úgy döntött, hogy egy élete-egy halála, ők bizony megpróbálják kiszabadítani a trónörököst.
El is mentek a palotához. Már a kapuval is meggyűlt a bajuk, mert Gerely sehogy sem tudta a nála lévő szerszámokkal szétszerelni a zárat.
- Ide biztos valami varázsszó kell, hogy kinyíljon. – mondta az ezermester dalia, miközben a fejét vakargatta. Erre Heather próba-szerencse alapon kimondta az egyetlen varázsszót, amit ismert:
- Odabasszak?
Erre a kapu magától kinyílt.
A palota hetedik termében rá is akadtak a gonosz Bürokráciára. Rettenetesen csúf jószág volt.
- Mit akarnak? – förmedt rájuk.
- Jöttünk kiszabadítani a trónörököst. – felelte Heather.
- Töltsék ki először a 128/b, majd a 187. és 98. számú nyomtatványt.
- A nyomtatványról jut eszembe, van egy ismerősöm, aki … - és ezzel a Bolond belefogott az egyik 40 perces monológjába a sok közül, amivel elterelte a gonosz Bürokrácia figyelmét. Ekkor Heather odaadta Gerelynek a gumipókokat, amivel általában a kerékpárját kötözte fel a távolsági busz tetejére. Gerely összekötötte a gumipókokkal a figyelmetlen Bürokrácia lábait. Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) csak bambán bámult. Mikor Gerely megvolt a gonosz Bürokrácia lábainak összekötözésével, Heather odaszólt a szörnynek:
- Hé te Bürokrácia, nem igazán szeretjük a te fajtádat errefelé.
Mikor a szörny Heather felé fordult, felbukott és elterült a földön. Ekkor Heather a magatehetetlen szörnyhöz ment és egy jól irányzott büfögéssel szó szerint kibüfögte a gonosz Bürokráciát a bőréből, aki azonnal szörnyet halt. Hamarosan az egyik eldugott szobában megtalálták az elrabolt trónörököst is, akiről kiderült, hogy maga Nyíl az. Apja halálhíre miatt kellett elhagynia olyan gyorsan a fogadót, és a Birodalom fővárosába sietnie, ahol sajnos hamarosan a gonosz Bürokrácia fogságába került, ahogyan már előtte számos vezetővel is megtörtént. Mikor felelősségre vonták Csacsiszabit, a Fesst (epitheton ornans), hogy miért nem mondta előbb, hogy a trónörökös Nyíl, ő csak ennyit válaszolt.
- Senki nem kérdezte.
Nyíl ekkor így szólt:
- Csacsiszabi, a Fess (epitheton ornans) már régóta hűséges fegyverhordozóm, őt már tudom, hogyan fogom megjutalmazni. De nektek lehet egy-egy kívánságotok, amit ha tudok, teljesítek.
- Felséges hercegem! Én szeretnék a szolgálatodba állni! –felelte Gerely.
- Rendben, vitéz Gerely. Megteszlek egyik seregem vezérévé.
- Felséges hercegem! Én szeretnék újra Udvari Bolond lenni! –felelte Juán.
- Rendben, derék Juán Eszpártánó! Udvarom első számú Bolondja leszel, és kimondhatod, amit gondolsz. Egy jó uralkodónak mindig hallgatnia kell a kritikákra.
- Felséges hercegem! Én a testedet akarom! – felelte Heather.
- Rendben, szexi Heather! Megkapod. – kacsintott egyet herceg, majd mind a ketten elvonultak a palota legszebb hálótermébe, amelynek ablakait és ajtóit faragások díszítették. Olyan tizennégy óra múltán újra elő is kerültek.
- Halljátok szavam! Lady Heather és én összeházasodunk. Elhagyván a régi, lepukkant, zöld irodaépületet, ahonnan apám irányította a Birodalmat, székhelyünket ebbe a palotába tesszük át, amit ezentúl Lady Heather Harci Csarnokának fognak hívni.
Hamarosan meg is tartották az esküvőt. Mikor Lady Heather kijött esküvői ruhájában - amely jócskán kimerítette a blaszfémia fogalmát - leszállt a vállára Odin két hollója. De amikor látták, hogy itt mindig ez volt, tovább is repültek.
Nyíl és Lady Heather boldogan éltek, amíg meg nem haltak. Néha azért fejbe rúgták egymást.
ITT A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
2014. október 29., szerda
2014. október 27., hétfő
Két személyes tüntetés
Az egyik legjobb barátom holnap Varsóban fog tüntetni az internet adó ellen. Másodmagával. :-) Egy olyan tüntetésre én is elmennék, de felmerültek bennem kérdések a rendezvénnyel kapcsolatban. :-)
Kérdéseim:
Két emberre kell-e bejelentési kötelezettség?
Visznek-e a tüntetők zászlót? Csak egy nemzeti színűt vagy a másiknál lehetne-e egy Árpád-sávos?
Eléneklik-e a Himnuszt, Szózatot, Székely himnuszt esetleg az Internacionálét?
Mind a ketten beszédet tartanak-e vagy csak az egyikük?
Lesz-e hangosítás?
Fognak-e ordibálni, skandálni? Ha igen, mit?
Lesz-e náluk transzparens jelszavakkal? (Figyelem! "A jövőnket elvehetitek, a HD pornót nem adjuk!"-feliratot már ellőtték Pesten!)
Átadnak-e petíciót a nagykövetségnek?
Legalább egy régi tamagochi-t vagy Tetris-t hozzávágnak-e az épülethez?
Odaláncolják-e a résztvevők magukat valamihez?
Éhség sztrájkolnak-e, mint a Böszme Néró?
Kiköltöznek-e egy két személyes sátorba a nagykövetség elé?
Elfedik-e sállal az arcukat?
Vajon mind a ketten ugyanazt az álláspontot képviselik vagy eltérően gondolkodnak a dolgokról?
Remélem, válaszokat is kapok ezekre a húsba vágó kérdésekre hamarosan! :-)
Van egy ír sorozat, a Father Ted. Egy pici szigeten játszódik, ahol egy paplakban 3 pap és egy házvezetőnő lakik. Tényleg nagyon vicces, ajánlom mindenkinek. Van egy olyan rész benne, hogy Ted-et és paptársát, Dougal-t, kirendeli a püspök, hogy a sziget mozija előtt tiltakozzanak egy, a püspök szerint szentségtörő film, a Passion of St. Tibulus ellen. A tiltakozás olyan "sikeres" lesz, hogy még Gdańsk-ból is elmennek megnézni a filmet. :-)
Kérdéseim:
Két emberre kell-e bejelentési kötelezettség?
Visznek-e a tüntetők zászlót? Csak egy nemzeti színűt vagy a másiknál lehetne-e egy Árpád-sávos?
Eléneklik-e a Himnuszt, Szózatot, Székely himnuszt esetleg az Internacionálét?
Mind a ketten beszédet tartanak-e vagy csak az egyikük?
Lesz-e hangosítás?
Fognak-e ordibálni, skandálni? Ha igen, mit?
Lesz-e náluk transzparens jelszavakkal? (Figyelem! "A jövőnket elvehetitek, a HD pornót nem adjuk!"-feliratot már ellőtték Pesten!)
Átadnak-e petíciót a nagykövetségnek?
Legalább egy régi tamagochi-t vagy Tetris-t hozzávágnak-e az épülethez?
Odaláncolják-e a résztvevők magukat valamihez?
Éhség sztrájkolnak-e, mint a Böszme Néró?
Kiköltöznek-e egy két személyes sátorba a nagykövetség elé?
Elfedik-e sállal az arcukat?
Vajon mind a ketten ugyanazt az álláspontot képviselik vagy eltérően gondolkodnak a dolgokról?
Remélem, válaszokat is kapok ezekre a húsba vágó kérdésekre hamarosan! :-)
Van egy ír sorozat, a Father Ted. Egy pici szigeten játszódik, ahol egy paplakban 3 pap és egy házvezetőnő lakik. Tényleg nagyon vicces, ajánlom mindenkinek. Van egy olyan rész benne, hogy Ted-et és paptársát, Dougal-t, kirendeli a püspök, hogy a sziget mozija előtt tiltakozzanak egy, a püspök szerint szentségtörő film, a Passion of St. Tibulus ellen. A tiltakozás olyan "sikeres" lesz, hogy még Gdańsk-ból is elmennek megnézni a filmet. :-)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)























