A következő címkéjű bejegyzések mutatása: dilettantizmusok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: dilettantizmusok. Összes bejegyzés megjelenítése
2011. augusztus 2., kedd
Kikivánkozik
Egy gesztust sem teszel felém
Mégis mintha lelked lelkem kitépné
A kísértés tenmagad vagy
Mégis mintha lelked lelkem kitépné
A kísértés tenmagad vagy
2011. június 19., vasárnap
Egy Nő (stílusgyakorlat)
Van egy nő. Szeret. Ezért úgy tesz, mint ha gyűlölne. Ilyen jó csajom még sosem volt. A Moqueca de peixe-je Garrinchára halaz, és ha vezet, portugálul káromkodik.
Ha velem van, mindig iszunk. Úgy iszik, mint egy férfi (a régi lányok úgy tudtak főzni, mint az anyjuk, a maiak meg úgy tudnak inni, mint az apjuk), ha az azt jelenti, hogy sokat. Sörökből és felesekből épitünk magunknak katedrálist. Ha iszik, vidám lesz, csipkelődik, adomázik, néha még huncutul rám is kacsint. Kibújik belőle a kisördög. Aztán egyik pillanatról a másikra megváltozik, hozzám bújik és azt mondja: vigyél haza. Otthon mindig jót hancúrozunk, szeretem becézgetni a melleit, ő pedig szeret a szájába venni (szószerinti idézet Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam című művéből). Reggel aztán elhúzódik, azt mondja dolga van, mennie kell. Hogy miért is csinálja ezt?
a, mert Kos
b, mert fél elköteleződni
c, mert különböző állásponton vagyunk a Kossuth-Görgey vitában
d, a, és b, és c, igaz, és van köztük összefüggés
(Megfelelő bekarikázandó)
Ha velem van, mindig iszunk. Úgy iszik, mint egy férfi (a régi lányok úgy tudtak főzni, mint az anyjuk, a maiak meg úgy tudnak inni, mint az apjuk), ha az azt jelenti, hogy sokat. Sörökből és felesekből épitünk magunknak katedrálist. Ha iszik, vidám lesz, csipkelődik, adomázik, néha még huncutul rám is kacsint. Kibújik belőle a kisördög. Aztán egyik pillanatról a másikra megváltozik, hozzám bújik és azt mondja: vigyél haza. Otthon mindig jót hancúrozunk, szeretem becézgetni a melleit, ő pedig szeret a szájába venni (szószerinti idézet Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam című művéből). Reggel aztán elhúzódik, azt mondja dolga van, mennie kell. Hogy miért is csinálja ezt?
a, mert Kos
b, mert fél elköteleződni
c, mert különböző állásponton vagyunk a Kossuth-Görgey vitában
d, a, és b, és c, igaz, és van köztük összefüggés
(Megfelelő bekarikázandó)
2010. december 28., kedd
2010. november 23., kedd
2010. november 13., szombat
2010. november 6., szombat
Pagliacci
Vidíts fel, légyszi
Kérlek, írj nekem mesét
Rendben van, írok
Vidíts fel, légyszi
Kérlek, írj nekem egy mesét
De én nem tudok
Kérlek, írj nekem mesét
Rendben van, írok
Vidíts fel, légyszi
Kérlek, írj nekem egy mesét
De én nem tudok
2010. október 25., hétfő
Nem tartozol hozzám
Csak az emlékek, amit hagytál
Elengedtelek
Nem tartozom hozzád
Csak az emlékek, amiket hagytam
Régen elengedtél
Nélküled
Is lesz mese
Könnyebb lett
Nélkülem
Azt már rég tudod
Milyen
Nem kell
Szépnek vagy okosnak lenned
Lenned se kell
Nem kell
Szépnek vagy okosnak lennem
Lennem se kell
Kell
A mosolyod
Egy kávé
Kell
A mosolyom
Egy kávé
Szeretem
Hogy szeretsz
Ahogy a zsázsáról mesélsz
Szereted
Hogy mit is pontosan?
Igazából nem tudom
2010. október 22., péntek
Hozzámtartozol
Mint a könyvespolc a szobámban
Mint a kilencvennyolcas vébé
Mint takarítás közben a Budapest
Hozzádtartozom
Mint a szteppcipő kopogása
Mint egy hajdanvolt kutya
Mint családi ebédkor Nagypapa
Nélküled
Mese se lenne
Talán könnyebb lenne
Szegényebb lenne
Nélkülem
Mese se lenne
Talán könnyebb lenne
Szegényebb lenne
.Nem kell
Szépnek lenned
Okosnak lenned
Lenned kell
Nem kell
Szépnek lennem
Okosnak lennem
Lennem kell
Kell
A mosolyod
Egy kávé
Hogy mellettem ülj
Kell
A kacsintásom
Egy kávé
Hogy melletted üljek
Szeretem
Ahogy egy radiátornál a Nap becéz
Ahogy semmiségekről regélsz
Ahogy tánc közben a tested beszél
Szereted
Ahogy egy kávézóban gesztikulálok
Ahogy történeteket kitalálok
Ahogy reptereket megszállok
Mint a könyvespolc a szobámban
Mint a kilencvennyolcas vébé
Mint takarítás közben a Budapest
Hozzádtartozom
Mint a szteppcipő kopogása
Mint egy hajdanvolt kutya
Mint családi ebédkor Nagypapa
Nélküled
Mese se lenne
Talán könnyebb lenne
Szegényebb lenne
Nélkülem
Mese se lenne
Talán könnyebb lenne
Szegényebb lenne
.Nem kell
Szépnek lenned
Okosnak lenned
Lenned kell
Nem kell
Szépnek lennem
Okosnak lennem
Lennem kell
Kell
A mosolyod
Egy kávé
Hogy mellettem ülj
Kell
A kacsintásom
Egy kávé
Hogy melletted üljek
Szeretem
Ahogy egy radiátornál a Nap becéz
Ahogy semmiségekről regélsz
Ahogy tánc közben a tested beszél
Szereted
Ahogy egy kávézóban gesztikulálok
Ahogy történeteket kitalálok
Ahogy reptereket megszállok
2010. május 13., csütörtök
Derűs dilettantizmusok II.
Egy kikötőben
A Visztula bal partján
Majd grogot iszunk
Fél kiló dió
Vajon mire lehet jó
Ezt rejtse homály
A Visztula bal partján
Majd grogot iszunk
Fél kiló dió
Vajon mire lehet jó
Ezt rejtse homály
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)