Olvasási lehetőségek:
I, 1 - 2/a,
II, 1 - 2/b - 3/a
III, 1 - 2/b - 3/b
(Hálás lennék, ha megjegyzésben odaírnátok, melyik a kedvenc változatotok a három közül? :-)
(Hálás lennék, ha megjegyzésben odaírnátok, melyik a kedvenc változatotok a három közül? :-)
1,
Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy
királykisasszony. Értelmes volt, kedves, vicces és… csúnya. A csúnyasága miatt
szülei folyton aggódtak, hogy hogyan is fogják férjhez adni egyetlen lányukat.
Ebben a nagy aggodalmukban eléggé meg is utálták szegény teremtést.
Folyamatosan szidták és csepülték, mondvacsinált indokokkal leteremtették. Az
udvaroncok és udvarhölgyek királyi sarj lévén nem vették a bátorságot, hogy
nyíltan egy rossz szót is szóljanak a királykisasszonyra, ám valahányszor
áthaladt a palota termein, összesúgtak a háta mögött: - Ilyen rusnya teremtés
még a kalendáriumba’ sincsen! Volt neki egy öccse is, aki viszont daliásan jóképű
volt, és akit mindenki szeretett. A királykisasszony megunva a folyamatos
megaláztatást, egy éjszaka álruhát öltött és elszökött a palotából.
Ahogy
ment-mendegélt, egy tisztáson egy nagydarab embert pillantott meg,
bőrkötényben. A nagydarab férfi egy farönkön ült és keservesen sírt. A hercegnőnek
megesett rajta a szíve, odament hozzá és megkérdezte:
- Hát te meg miért itatod az
egereket, jóember?
- Én voltam hét ország legjobb böllére,
de ma elcsaptak, mert kiderült, hogy vegetáriánus vagyok. Most miből tartsam el
a családomat?
- Gyere velem, jóember! Azért
keltem útra, hogy megtaláljam, miért is érdemes élnem. Ha azt esetleg nem is
sikerül megtalálnom, de hátha találunk neked valami mesterséget. Addig is,
felfogadlak testőrömmé!
Hát ilyen ábrázattal az erényedre
biztos nem kell vigyázni – gondolta magában a böllér, de mivel nem volt semmi
veszítenivalója, a rangrejtett hercegnővel tartott.
Ahogy
mentek-mendegéltek, egy fa mögül egy köpönyeges alak pattant elő, késsel a
kezében:
- Pénzt vagy élet… - még a mondat
végére sem ért, amikor a böllér kicsavarta a kezéből a kést.
- Áú, ez fájt, te barom! Dobni
kellett volna inkább azt a kést, nem hadonászni vele! – mondta az útonálló,
csuklóját dörzsölgetve. – Tudjátok meg, hogy én vagyok a Nagy Fernando, a Kések
Királya. Sajnos el kellett mennem a cirkuszomtól, mert az egyik késem kioltotta
az erőművész életét!
- Baleset volt? – kérdezte a
hercegnő jóhiszeműen.
- Dehogy is – felelte a volt
cirkuszos, szakmai önérzetében teljesen megsértve. – A Nagy Fernando sosem
hibázik! Az az atlétás, bajszos bájgúnár az én Doloresem körül legyeskedett,
ezért megízlelte a gyomra a pengémet! Azóta menekülök a törvény elől.
A hercegnő úgy gondolta, hogy
mindenki megérdemel egy második esélyt, ezért azt mondta:
- Gyere velünk! Hátha találunk egy
olyan helyet, ahol te is elrejtőzhetsz.
A késdobáló már igen unta az
egyedüllétet és egy olyan böszme nagy emberrel is nagyobb biztonságban érezte
magát, mint a böllér, ezért ráállt a dologra.
Ahogy
mentek-mendegéltek, az út szélén megláttak egy fehér ruhás alakot, aki
megtévesztésig hasonlított egy régen halott pápára. Csak az volt a furcsa
benne, hogy úgy tűnt, mintha két dimenziós lenne és egy könyv vagy képregény
egyik lapjáról lépett volna le.
- Te meg miféle szerzet vagy? –
kérdezte a késdobáló.
- Mi a fasz lennék? Egy
képregény-figura. Pár bepipázott indián sámán szórakozásból levarázsolt egy képregény
lapjairól. És most persze a kurva istennek sem tudom, hogy mi a picsát
csináljak?
- Pápához képest elég szabad szájú
vagy. – állapította meg a hercegnő. – Nem próbáltad megkérni az indián sámánokat,
hogy varázsoljanak vissza?
- Hát ilyen gyökérnek nézek én ki?
Mondtam nekik, de azok a rézbőrű tetvek egy tüt (sic!) nem tettek keresztbe. –
válaszolta a képregényhős.
- Hátha szép szóval többre megyünk,
vezess el hozzájuk! – adta ki a parancsot a hercegnő.
- Felőlem, de csak az időtöket
basszátok el! – felelte a papírpápa.
Hamarosan
oda is értek a három indián sámán tipijéhez. Már a belépésükkor látták, hogy a
három sámánnak igen virágos kedve van. Konkrétan csont vízen voltak.
- Mit akar itt Betty, a csúnya
lány, Shrek, ez a Sunyi Rókaképű és a Pápa? – kérdezte egyikük, és erre mind a
hárman röhögő görcsöt kaptak.
A hercegnő előadta, hogy mit
szeretnének.
- Nagyon szépek az óhajaitok, de mi
nem tudunk rajtatok segíteni. A Pápát is csak véletlenül tudtuk levarázsolni a képregény
lapjairól. De ha már eddig eljöttetek, és te csúnya ámde igen kedves lány ilyen
szépen kértél segítséget, ráadásul Pápa sem káromkodott, mióta itt vagytok,
ezért adok egy jó tanácsot: van itt a közelben egy nagy varázsló, KoBald. Ő
biztos tud segíteni a bajaitokon.
A hercegnő nagyon szépen
megköszönte a jó tanácsot és tovább indultak.
Hamarosan el is érkeztek KoBald
palotájához. Nagy szomorúságban találták a Nagy Varázslót.
- Mi nyomja a lelked, Nagy
Varázsló? – kérdezte a hercegnő.
- Búskomor vagyok, mert a Gonosz
Hétfejű Egészségtelenségügy ellopta a csodatévő klumpámat. Ám ti mi járatban
vagytok erre vándorok? – felelte KoBald.
A hercegnő előadta, hogy mit is
szeretnének.
- Ha visszaszerzitek nekem a
klumpát, segítek a bajaitokon! – mondta a Nagy Varázsló.
A hercegnő a többiek nevében is
ráállt az alkura és elindultak a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy ellen.
2/a.
Hamarosan
oda is értek a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy barlangjához.
- Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy!
Jöttünk KoBald, a Nagy Varázsló klumpájáért. Vagy ideadod szép szerével, vagy
elvesszük erőszakkal! – kiabált be a késdobáló.
- Gyertek csak nyugodtan! Elbánok
én mindannyitokkal! – felelte a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy (továbbiakban:
G.H.E.).
Először a vegetáriánus böllér
próbálkozott. Levágta a G.H.E. két fejét a bárdjával, de ekkor a szörny olyan
hígfosást bocsátott rá, ami harcképtelenné tette. A böllér hamarosan a
kiszáradás következtében meg is halt.
Ezek után a késdobáló próbálkozott.
Neki is sikerült késeivel lemetszenie a szörny két fejét, ám a többi kést
sikerült a szörnynek egy ágytállal kivédenie, majd a kacsával úgy fejbe vágta a
volt cirkuszost, hogy az holtan esett össze.
A képregényhősön volt a sor. Ő
olyan válogatott káromkodásokat eresztett el, amitől a szörnynek leszáradt még
két feje, ám a maradék egy fejéből mustárgázt lehelt a papírpápára, aki pár
percen belül meg is halt.
Már csak a királykisasszony maradt.
- Te mivel akarsz próbálkozni,
kisanyám? Rusnyának rusnya vagy, de nem annyira, hogy attól az az egy fejem is elhaljon.
- Nincs másom, mint a szeretet és a
kedvesség –mondta a lány és megpróbálta megölelni a G.H.E-t.
- Az ide vajmi kevés – mondta a
szörny és egy injekcióval szíven dobta a hercegnőt, aki azonnal szörnyet halt.
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
2/b.
Hamarosan oda is értek a Gonosz Hétfejű
Egészségtelenségügy barlangjához.
- Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy!
Jöttünk KoBald, a Nagy Varázsló klumpájáért. Vagy ideadod szép szerével, vagy
elvesszük erőszakkal! – kiabált be a késdobáló.
- Gyertek csak nyugodtan! Elbánok
én mindannyitokkal! – felelte a Gonosz Hétfejű Egészségtelenségügy (továbbiakban:
G.H.E.).
Először a vegetáriánus böllér
próbálkozott. Levágta a G.H.E. két fejét a bárdjával, de ekkor a szörny olyan
hígfosást bocsátott rá, ami harcképtelenné tette.
Ezek után a késdobáló próbálkozott.
Neki is sikerült késeivel lemetszenie a szörny két fejét, ám a többi kést
sikerült a szörnynek egy ágytállal kivédenie, majd a kacsával úgy fejbe vágta a
volt cirkuszost, hogy az ájultan terült el.
A képregényhősön volt a sor. Ő
olyan válogatott káromkodásokat eresztett el, amitől a szörnynek leszáradt még
két feje, ám a maradék egy fejéből Horváth Ágnes-beszédek szóltak, amiket még
egy ennyire fiktív alak sem bírhat ép ésszel, ezért a papírpápa hamarosan már
nem tudott egyebet csinálni, mint a fal felé fordult és vinnyogott.
Már csak a királykisasszony maradt.
- Te mivel akarsz próbálkozni,
kisanyám? Rusnyának rusnya vagy, de nem annyira, hogy attól az az egy fejem is elhaljon.
- Nincs másom, mint a szeretet és a
kedvesség –mondta a lány és megpróbálta megölelni a G.H.E-t.
Ahogy a királykisasszony egyre
közelebb jött, a szörny annyira belefeledkezett a csúnyaságába, hogy a
hercegnőnek sikerült megölelnie. Olyan mértékű szeretet áradt a
királykisasszonyból, amit a G.H.E. nem bírt és holtan esett össze.
Megvárták, míg a késdobáló és a
papírpápa magához tér és a böllér kifossa magát, magukhoz vették a klumpát és
indultak vissza a Nagy Varázsló palotájába.
3/a,
Hamarosan vissza
is tértek KoBald palotájába. A varázsló igen megörült a visszakapott
klumpájának, most már rajta volt a sor, hogy teljesítse az alku ráeső részét.
Elsőként egy vegetáriánus étterembe
mentek. Ott a varázsló bemutatta a tulajnak a böllért, aki szerinte jó
kidobó-ember lehetne itt.
- Tudod, a paleosok, folyton
betörnek ide, összetörik a berendezést, megverik a vendégeket és az
alkalmazottakat. Szükségünk lenne egy olyan markos legényre, aki megvédene
minket. Meg persze aki kipenderítené a betévedt vegánokat is, mert azokat a
köcsögöket mi se bírjuk! – vázolta fel a helyzetet az üzletvezető. A böllér
egyből el is vállalta a munkát.
Következett a késdobáló. Egy
hatalmas házhoz mentek, amit márvány szökőkutak és oroszlánok szegélyeztek, a
kertben pedig egy hatalmas medence volt, aminek az alján egy római gladiátort
ábrázoló mozaikberakás volt. A házból egy nagydarab, kopasz férfi lépett ki,
lila melegítően és indokolatlanul sok arany ékszerrel a testén.
- Hadd mutassam be Tony Spartano-t.
Épp tehetséges embereket keres, mert az utóbbi időben megfogyatkoztak az
emberei. Szerintem hasznát vehetné a késdobáló-tudásodnak, Fernando!
Így lett Fernando a Spartano-család
tagja. Az évek során capo lett belőle ám végül erőszakos halált halt/ börtönbe
került. (kívánt rész aláhúzandó)
A papírpápán volt a sor. Mivel igen
mocskos szájú és antiklerikális volt, ezért KoBald elintézte, hogy állást
kapjon egy a Norvég Alap és a Soros-alapítvány által üzemeltetett hírportálnál,
ahol kedvére értekezhetett az állam és az egyház szétválasztásáról. Rá kellett jönnie, hogy a portál
értékrendjéhez képest ő még nem is elég vulgáris ezért cifrábbnál-cifrább
káromkodásokat próbált kitalálni, amivel cikkeit színesítette. Azt, hogy mit
kell mondania, helyi- és nemzetközi megmondó-emberek úgyis megmondták helyette.
Hamarosan főszerkesztő-helyettesi címig vitte.
Már csak a hercegnő maradt.
- Mivel te vagy a legjobb szívű
ember, akit ismerek, ezért nagyon nehéz és nagyon szép feladatot találtam
neked. A közelben van egy árvaház kisördögöknek. Annyira szükségük van a
szeretetre, mint egy falat kenyérre. Persze egy dolgos kéz és szív is elkél
oda. A béredet én állom. Most aludj, holnap hosszú utad lesz.
A hercegnő másnap útra is kelt.
Nagyon megszerette a munkáját és a kisördögöket is. Életével elégedetten érte a
halál idős korában.
KoBald pedig, mikor megunta a
varázslóskodást, megszökött egy brazil táncosnővel.
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
3/b,
Hamarosan vissza
is tértek KoBald palotájába. A varázsló igen megörült a visszakapott
klumpájának, most már rajta volt a sor, hogy teljesítse az alku ráeső részét.
Elsőként egy vegetáriánus étterembe
mentek. Ott a varázsló bemutatta a tulajnak a böllért, aki szerinte jó
kidobó-ember lehetne itt.
- Tudod, a paleosok, folyton
betörnek ide, összetörik a berendezést, megverik a vendégeket és az
alkalmazottakat. Szükségünk lenne egy olyan markos legényre, aki megvédene
minket. Meg persze aki kipenderítené a betévedt vegánokat is, mert azokat a
köcsögöket mi se bírjuk! –vázolta fel a helyzetet az üzletvezető. A böllér
egyből el is vállalta a munkát.
Következett a késdobáló. Egy
hatalmas házhoz mentek, amit márvány szökőkutak és oroszlánok szegélyeztek, a
kertben pedig egy hatalmas medence volt, aminek az alján egy római gladiátort
ábrázoló mozaikberakás volt. A házból egy nagydarab, kopasz férfi lépett ki,
lila melegítően és indokolatlanul sok arany ékszerrel a testén.
- Hadd mutassam be Tony Spartano-t.
Épp tehetséges embereket keres, mert az utóbbi időben megfogyatkoztak az
emberei. Szerintem hasznát vehetné a késdobáló-tudásodnak, Fernando!
Így lett Fernando a Spartano-család
tagja. Az évek során capo lett belőle ám végül erőszakos halált halt/ börtönbe
került. (kívánt rész aláhúzandó)
A papírpápán volt a sor. Mivel igen
mocskos szájú és antiklerikális volt, ezért KoBald elintézte, hogy állást
kapjon egy a Norvég Alap és a Soros-alapítvány által üzemeltetett hírportálnál,
ahol kedvére értekezhetett az állam és az egyház szétválasztásáról. Rá kellett jönnie, hogy a portál
értékrendjéhez képest ő még nem is elég vulgáris ezért cifrábbnál-cifrább
káromkodásokat próbált kitalálni, amivel cikkeit színesítette. Azt, hogy mit
kell mondania, helyi- és nemzetközi megmondó-emberek úgyis megmondták helyette.
Hamarosan főszerkesztő-helyettesi címig vitte.
Már csak a hercegnő maradt.
- Mivel te vagy a legjobb szívű
ember, akit ismerek, ezért nagyon nehéz és nagyon szép feladatot találtam
neked. A közelben van egy árvaház kisördögöknek. Annyira szükségük van a
szeretetre, mint egy falat kenyérre. Persze egy dolgos kéz és szív is elkél
oda. A béredet én állom. Most aludj, holnap hosszú utad lesz.
A hercegkisasszony az éjszaka
közepén felkelt, hogy igyon egy pohár vizet. Visszaúton a szobájába belebotlott
a Varázslóba, aki éppen az illemhelyről jött ki. Mivel egyikük sem akart még
visszafeküdni, szóba elegyedtek. Észre sem vették, hogy rájuk virradt.
KoBald-nak csak most tűnt fel, hogy a hercegnő egyáltalán nem csúnya, sőt! olyan
belső szépség sugárzik belőle, mint még senkiből, akivel eddig találkozott.
Hiába na, a szépség a legnagyobb és legtünékenyebb csapda, amibe egy férfi
beleeshet. A hercegnő és a varázsló még folytatták a beszélgetést egy pár
évtizedig, közben összeházasodtak, gyerekeik lettek, a hercegnőnek
megtetszettek a piros flanelingek, ezért kitanulta a favágóskodást is, és néha
eltűnt egy pár hónapra a rengetegbe, hogy aztán visszatérve újra felvehessék a
beszélgetés fonalát.
KoBald halálos ágyán fejeződött be
közös párbeszédük, e szavakkal:
- Azt még sohasem kérdeztem meg,
hogy mire kellett a varázsklumpa, ha nem használtad sohasem a varázserejét? –
kérdezte a hercegnő.
- Egy Tündér egyszer azt mondta
nekem: akkor válik valaki teljes értékű egészségügyi dolgozóvá, ha klumpát
visel. Ezek után hogy lehetne az Egészségügy szimbólumát az
Egészségtelenségügynél hagyni?
ITT
A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
2 megjegyzés:
Nekem ez a kedvencem: 1 - 2/b - 3/a. KoBald sorsát a szívemen viselem. :)
A 1 - 2/b - 3/b. Az is nagyon jó. :)
Megjegyzés küldése