"-Az írás nehéz mesterség - jegyeztem meg találóan, mint e foglalkozás nagyra hívatott ismerője. -Sok műveltséget, fáradtságot és tintát igényel." (John Fowler "Csülök")
"Sajnálom, de nem ígérhetek mást, csak szórakozást." (René Clair)
Minden írónak megvan az, akinek ír. Eco szerint még Joyce-nak is megvolt. Művelt, a gondolatáramlásra érzékeny, kialvatlan éjjeli bagoly, aki kissé neurotikus is.
Az én olvasóm általában kicsit rosszkedvű, vagy tán egészen az. Arra szorul, hogy egy nehéz nap után szórakoztassák. Ezért vidám minden mese.