Egy tömeggyilkos hazaáruló, aki szerint gyerekkórházak teljes betegállományát legyilkolni egy oké dolog, és aki magyar dögöljön meg élő pajzsként fedezve a felsőbbrendű német faj visszavonulását. Aránytalanul enyhe büntetést kapott: megúszta egy akasztással, érdemeihez képest gyors és fájdalommentesebb halállal.
És egy bűnbak, akire sok mindenért lehet haragudni, de valószínűleg kicsit aránytalanul sok szart dobáltatok rá az utóbbi években, mindenért őt hibáztatva, ami rossz az országban elképzelhető. Nem ítélték el koncepciós perben, de megfogalmaztak ellene egy sor koncepciós vádat.
Tehát: a harmadiknak egy teljesen ártatlanul elítélt embernek kellene lennie, akit utóbb felmentenek az ítélet alól. Vagy egy teljesen ártatlanul elítélt embernek, akit aránytalanul megkínoznak? Vagy a jó ég tudja, mi jár a te fejedben és mi alapján tetted egymás mellé ezt a két embert...
3 megjegyzés:
Egy tömeggyilkos hazaáruló, aki szerint gyerekkórházak teljes betegállományát legyilkolni egy oké dolog, és aki magyar dögöljön meg élő pajzsként fedezve a felsőbbrendű német faj visszavonulását. Aránytalanul enyhe büntetést kapott: megúszta egy akasztással, érdemeihez képest gyors és fájdalommentesebb halállal.
És egy bűnbak, akire sok mindenért lehet haragudni, de valószínűleg kicsit aránytalanul sok szart dobáltatok rá az utóbbi években, mindenért őt hibáztatva, ami rossz az országban elképzelhető. Nem ítélték el koncepciós perben, de megfogalmaztak ellene egy sor koncepciós vádat.
Tehát: a harmadiknak egy teljesen ártatlanul elítélt embernek kellene lennie, akit utóbb felmentenek az ítélet alól. Vagy egy teljesen ártatlanul elítélt embernek, akit aránytalanul megkínoznak?
Vagy a jó ég tudja, mi jár a te fejedben és mi alapján tetted egymás mellé ezt a két embert...
Spoko, Tamás! :-) Rossz nyomon jársz, találgass még! ;)
Oké, akkor egy valóban bűnös ember, akit nem ítéltek el? (Mondjuk lelépett vagy ilyesmi...)
Megjegyzés küldése