2013. augusztus 17., szombat

Recepciós-hierarchia



Váltótársam, A. (maradjunk most a betűknél, úgy egyszerűbb a névadás) mondta, hogy rendelt egy Bazi nagy görög lagzi-tálat a Pizza Maffiától, és a futár még a szokásosnál is bazibbat kapott, mert a futár már ismer minket, és direkt szólt a szakácsoknak, hogy rakják meg alaposan a dobozt. Ezzel szemben másik váltótársam, B. is rendelt, de ő meg alig kapott. Kitaláltuk, hogy biztos azért, mert B. csak délután 4-ig van, és ezért őt nem ismerik annyira a futárok, mert az ételrendelések nagy része általában kora este van. Ezután rájöttünk, hogy a: Te csak 4-ig vagy! az egyik legnagyobb sértés, amit recepciós kaphat, és ebből kiindulva felállítottuk a recepciós-hierarchiát:
- A. a plebs, mert ő csak 4-ig van és max. 8 órát dolgozik.
- B. és én vagyunk a felső középosztály, mert mi este 8-ig vagyunk, és néha 12 órázunk is.
- C. és D. pedig az arisztokrácia, mert ők este 8-tól reggel 8-ig vannak, és mindig 12 óráznak.
Bizonyítékként: C. már ingyen pizzát is kap a maffiásoktól. 

Nincsenek megjegyzések: