2017. október 31., kedd

Mese LXXIII.


Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy királylány. Bájos volt, takaros, értelmes, de nem volt benne semmi különös. Átlagosabb volt, mint a szomszéd lány.
            Egyszer épp a szokásos kávéját itta a Rio kávébárban[1], amikor figyelmes lett egy fiatal nemesre. A nemes magas volt, jóképű, és épp a The Life-Changing Magic of Tidying up-ot olvasta. Csakhamar szóba is elegyedtek a könyvről. Szó esett még a takarításról, porszívózásról, szobanövényekről, Excel-táblázatokról. Szóval csupa érdekes dologról. A beszélgetésből újabb találkozás lett, abból újabb, míg végül összemelegedtek.
            Az egyik vasárnap szokásukhoz híven elmentek, hogy elintézzék a nagybevásárlást. Épp azon tanakodtak, hogy mennyi zsugor ásványvizet vegyenek, amikor egyszer csak seprűjén ott termett egy boszorkány, elragadta az ifjú nemest és bilincset varázsolt a királylány kezeire.
            Mit volt, mit tenni, a királylánynak fel kellett kerekednie, hogy kiszabadítsa a szerelmét. Útja során egy sűrű sötétlő erdőbe jutott, és mivel az igaz utat nem lelé, nagyon el is tévedt. Egyszer csak a vállára telepedett egy sárgarigó.
-Hol jársz itt, királylány, ahol csak a madár jár?
-Megyek kiszabadítani a kedvesemet.
-Segítek neked, ha velem énekelsz!
-Nagyon szívesen. – válaszolta a királylány.
El is kezdtek énekelni, ám a madár egy idő után abbahagyta az éneklést, és megkérdezte:
-Te milyen hangfekvésben énekelsz, királylány?
-Amelyikben te. – válaszolta a hercegnő.
-Azt kétlem, de az a lényeg, hogy énekeltél velem. Segítségképpen megmutatom az erdőből kivezető utat, és tessék, itt egy metszőolló.
-Miben segít nekem egy metszőolló a kedvesem kiszabadításában?
-Azt nem tudom, de te jobban tudsz vele mit kezdeni, mint egy sárgarigó.
A sárgarigó megmutatta neki a kivezető utat, így a királylány folytatni tudta az útját.
            Útja során megint egy sűrű rengetegbe ért. Egyszer csak látja, hogy két medvebocs belegabalyodott egy bokor szúrós ágai közé. A bilincs is megnehezítette a dolgát, a szúrós tüskék is össze-vissza karcolták a kezét, de a metszőollóval sikerült kiszabadítani a két medvebocsot. Ekkor ért oda a medvebocsok anyja, aki először azt hitte, hogy a királylány bántani akarja a kölykeit, ám amikor megtudta, hogy segített nekik, nagyon hálás lett.
-Királylány, megmutatom neked a boszorkányhoz vezető utat, és tessék, itt egy síp. Ha belefújsz, én ott termek, és segítek neki.
A medve meg is mutatta neki a helyes utat. A királylány megköszönte, és továbbindult.
            Útja során egy réthez ért. Közben rá is esteledett. Egyszer csak elé toppant egy nagy vörös ördög.
-Mit keresel itt királylány, ahol a madár sem jár?
-Megyek kiszabadítani a kedvesemet. – felelte a hercegkisasszony.
-Csak a testemen keresztül!
A királylány ekkor belefújt a sípjába. Egyből ott is termett a medve, aki birokra is kelt az ördöggel. Azonban rövid és egyenlőtlen küzdelemben a medve alulmaradt. Ezután a patás a királylány felé fordult, és azt kérdezte:
-Táncoltál már valaha az ördöggel sápadt holdfénynél?
A királylány eléggé megijedt, mikor az ördög derékon kapta, és elkezdtek táncolni. Ám ekkor csoda történt. A királylány olyan ördögien jól táncolt, hogy a patásnak elszállt minden ereje, ráadásul még a bilincs is lepattant a hercegnő kezeiről, és sebes kezeiből egy szál kamilla nőtt ki.
A királylány ellátta a sebesült medvét, majd továbbindult a boszorkány barlangja felé. Már nem volt szüksége semmiféle segítségre pontosan tudta, mit kell csinálnia.
            Hamarosan el is ért a boszorkány barlangjához. Szót sem vesztegetve, határozottan bement a barlangba, a kamillát a banyához vágta, aki ettől egyből összeesett, és kiszabadította a kedvesét.
            Majd azt gondolta, hogy egy fickó sem ér ennyi veszőttséget, ezért megszökött egy Lejla nevű cigánylánnyal, és vándorköszörűsnek állt.
ITT A VÉGE, FUSS EL VÉLE!
           
 


[1] http://smakoszekawosze.pl/bar-kawowy-rio/

Nincsenek megjegyzések: