Salman Rushdie: Két
év, nyolc hónap, huszonnyolc éjszaka (4)
Salman Rushdie regénye, amelynek fő motívuma az Ezeregy
éjszaka, maga a cím is erre utal. Rushdie már lassan 30 éve sikeres regényíró,
tudja, hogyan kell megírni egy könyvet, telezsúfolni utalásokkal, de nekem ez a
könyv semmit nem mondott. Egyszer el lehetett olvasni, de semmi több.
Kőrösi Zoltán: Az ítéletidő (4)
Kőrösi Zoltán legutolsó regénye a világvégéről, ami a Mester utca sarkán következik be. Ez sem volt egy rossz könyv, de ez sem mozgatott meg bennem
semmit. Valószínűleg sosem leszek Kőrösi-rajongó.
Neil Gaiman: Északi
mitológia (4+)
Neil Gaiman skandináv mítosz-átiratai. Ezt a könyvet viszont
élvezet volt olvasni, Gaiman nagyon szépen újra mesélte a skandináv mitológia
történeteit. A Freya szokatlan esküvője különösen
tetszett.
Juan Villoro: Gólöröm
(4+)
Juan Villoro mexikói írói esszéi a labdarúgásról.
Intelligencia, humor, szenvedély és szeretet árad ezekből az esszékből, érdemes
volt őket elolvasni. Egy nagyon értelmes focis könyv, tűnjön ez bármilyen
paradoxonnak.
Nemzetiség
Angol: 1
Indiai: 1
Magyar: 1
Mexikói: 1
Agave: 1
Európa: 1
Helikon: 1
Jelenkor: 1
Műfaj
Regény: 2
Esszék: 1
Mítoszok: 1
Saját: 4
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése