Alapvetően nincs jó kedvem mostanság, de ez annyira nem is
zavar, mert az életemmel vagyok elégedetlen, és ha ez változásra, változtatásra
sarkall, akkor még jó is kisülhet ebből a rosszkedvből.
Ha rosszkedvem van, akkor olyan könyveket próbálok olvasni,
amik felvidítanak. Ennek ellenére jelenleg épp a Fahajas boltokat olvasom Bruno
Schultz-tól, amelyben a szerző novelláit gyűjtötték össze. Az összes
melankolikusan szép és eszméletlenül szürreális. Ha ezek után folytatom a
polcolvasást, azaz a könyvespolcomon felülről lefelé haladva minden polcról
elolvasok egy könyvet, akkor olyan szívderítő olvasmányok fognak következni,
mint:
Andrzej Stasiuk: Nie
ma ekspresów przy zółtych drogach (Földutakon nem járnak expressz buszok):
Melankolikusan szép történetek Kelet-Európáról.
Alekszandr
Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszovics egy napja: Szolzsenyicin híres kisregénye
a mindennapi életről a Gulágon.
Robert Merle: Nekünk nem
kel föl a nap: Egy atom-tengeralattjáró legénységének vidám hétköznapjai.
Jaume Cabré: Én
vétkem: Egy korai Alzheimer-kórral diagnosztizált antikvárius
visszaemlékezik szeretettelen gyermekkorára, apja halála miatti bűntudatára,
mielőtt még minden emlékét elveszítené. A gondolatfolyamba bekerülnek többek
között a koncentrációs táborok is.
Mennyi könnyed, nyári olvasmány! Bizonyosan mind a
strandszezon slágere lesz! :D
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése