Egyszer volt, hol
nem volt, volt egyszer egy lány és egy fiú. A lányt Natasának hívták, a fiút
Aljosának. Egy Vorosilovgrad nevű ma már nem létező városban születtek és
nőttek fel. Barátságuk kezdetét az jelentette, hogy egyszer együtt játszottak
egy homokozóban, amikor Natasának megtetszett egy másik kisfiú fagyi alakú
homokozó formája. Aljosa ekkor odament a kisfiúhoz és a dömperével úgy fejbe
csapta, hogy a másik kisfiú egyből aléltan terült el, Natasa pedig elvette a
homokozó formát. Egy ideig játszott is vele, ám hamar ráunt.
Mikor
elérték az iskolás kort, mindketten a helyi Táncsics (lesz Táncsics, zene ics)
Mihály Általános Iskolába kezdtek el járni.
Egy
reggel, mikor közösen indultak az iskolába, meglátták az egyik kis
osztálytársukat. Gondolták, milyen jó móka lenne odakötözni egy
villanyoszlophoz. Natasa elővette a telefontöltőjét, Aljosa pedig a láncát,
amin a pénztárcája lógott. Aljosa lefogta a kisfiút, Natasa pedig hátrakötötte
kezét-lábát. Ezek után, mint akik jól végezték dolgukat, vihorászva
odébbálltak. A kisfiú pedig ott maradt, a villanyoszlophoz kötözve. Egy ideig
még reménykedett, várta, hogy Aljosáék visszajöjjenek és kiszabadítsák, de
Aljosáék helyett más jelent meg. A kemény tél és az erdőirtások miatt a medvék
gyakorta bejártak Vorosilovgradba, hogy ott a kukákban kotorászva élelmet
keressenek maguknak. A kiéhezett mackókoma, mikor meglátta a villanyoszlophoz
kötözött fejedelmi eledelt, egyből megindult a kisfiú felé, mackós lépteivel. A
kisfiú, mikor meglátta a felé rohanó medvét, halálra rémült és az gondolta
magában:
- Anyáék mindig mondták, hogy kerüljem a medvéket! Ajaj,
ezért nagyon ki fogok otthon kapni! – ám tovább már nem tudta folytatni a
gondolatmenetet, mert a medve odaért az oszlophoz és pillanatok alatt darabokra
szaggatta a kisiskolást.
Aljosáék
eközben beértek az iskolába, hogy végigüljék a szokásosan unalmas órákat. Az
egyik szünetben Aljosa az egyik szokatlanul szorgalmas (szerinte csak: stréber
kis geci) osztálytársa füzetébe beleírta: HÜJE, AKI OLVASSA!
A kisfiú
a füzetet már csak délután nyitotta ki, az iskolai könyvtár egyik zugában,
ahová tanulni vonult el, hogy senki ne zavarja. Egyből feltűnt neki az
ismeretlen kézírás és félhangosan fel is olvasta:
- HÜJE, AKI OLVASSA!
Ekkor egyszer csak megnyílt a könyvtár padlója, kénköves
bűz kezdett terjengeni, és megjelent Lucifer, a Fényhozó.
- Ki mert megidézni?! – kelt iszonytató haragra az
Alvilág Ura.
- Én voltam az, egy egyszerű kis diák, innen a
Táncsicsból. Én is csak felolvastam egy bugyuta mondatot, amit minden nap
nebulók százezrei olvasnak fel.
- Az a különbség, hogy te pontos j-vel olvastad fel! –
adta meg a választ az Ördög. – Ezért magammal kell hogy vigyelek az Pokol
legmélyebb bugyrába!
- Anyáék mindig mondták, hogy őrizkedjek attól, hogy
megidézzem a Sötétség Fejedelmét. Ajaj, ezért nagyon ki fogok otthon kapni. –
ötlött egyből a szorgalmas fiúcska eszébe, ám tovább már nem tudta folytatni a
gondolatmenetet, mert a Sátán elragadta a Pokol legmélyebb bugyrába.
Aljosáék
eközben hazaindultak. A városban hatalmas csődület volt, mert a helyi diktátor,
a Tábornok születésnapját ünnepelték éppen hatalmas pompával. Az emberek
kiözönlöttek az utcákra (mást nem is tehettek, mert a távolmaradás súlyos
retorziókat volt volna maga után), zászlókat lengettek, éljeneztek. A tömegben,
szürke felöltőben meglátták Natasa szomszédját, Szláva bácsit, az elmúlt háború
veteránját, akinek mellén most is ott díszelegtek a kitüntetések. Natasáék nem
szerették Szláva bácsit, mert folyton azt leste, hogy Natasáék milyen csínyben
törik a fejüket, és folyton rájuk szólt. Natasa oda is lopakodott, és
viszketőport szórt Szláva bácsi inge alá. Szláva bácsi azon nyomban el is
kezdett fenemód vakarózni. Éppen akkor ért oda a díszmenet is a Tábornok
kocsijával. A Tábornok testőrei mikor meglátták a fenemód vakarózó Szláva
bácsit, azt hitték, hogy egy hibbanttal, ne adj isten! egy öngyilkos
merénylővel van dolguk, ezért egyből kiemelték a tömegből Szláva bácsit és
kezelésbe vették. Szláva bácsinak eszébe se jutott, hogy nagyon ki fog kapni
otthon, mert egyrészt általában otthon ő verte a feleségét és a gyerekeket, ha
felöntött a garatra, másrészt mire eszébe juthatott volna valami is, addigra a
testőrök úgy agyba-főbe verték, hogy néhány nap múlva bele is halt sérüléseibe.
Családja ímmel-ámmal meggyászolta, ám a szívük mélyén nagyon örültek, hogy
megszabadultak tőle. A gyászév után özvegye egyből hozzáment titkos
hódolójához, Antoníhoz, a gabonakereskedőhöz.
És hogy
mi lett Aljosával és Natasával? Mindketten a szervezett bűnözésben csináltak
később karriert: Aljosa a magánszektorban, míg Natasa az államiban, így mikor
meghaltak, Aljosa kicsit tisztességesebben állhatott Szent Péter ítélőszéke
elé.
ITT A VÉGE, FUSS EL
VÉLE!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése