2014. december 21., vasárnap

A héten volt huszonöt éve a román forradalom kirobbanásának. Életem egyik első emlékei közé tartozik, hogy anyámék Örökösföldön és a főiskolán taglalják az eseményeket. Olyan szavak maradtak meg bennem, mint a secusok és ha abban az időben valaki megkérdezte, hogy kit utálok a legjobban, akkor azt feleltem: Ceausescu-t. A komcsikból átvedlett szocikat azóta sem szeretem, de a 2004-2009 közötti gyurcsányi vészkorszak rámutatott arra, hogy nem is alaptalanul.

2 megjegyzés:

Meder Tinódi írta...

"Vészkorszak"??????????
(Nem, Te okosabb vagy annál, hogy ezt komolyan gondold, Te ezt a mi bosszantásunkra használod, de mindegy...)
Hol állt meg számotokra az idő? 1989-ben? Vagy 2006-ban? Vagy még 1919-ben?
Ennyi év és ennyiféle címkéjű hasonló diktatúra sem volt elég, hogy bárki észrevegye, hogy nem az eszmékben van a hiba, hanem az agyatlan párthűségben és pártfegyelemben????

Meder Tinódi írta...

Oké, oké, hogy ne csak trollkodjak, hanem érveljek is:
Volt Magyarországon tatárjárás, csendőrterror, vörösterror, fehérterror, holocaust, háborús vereségek, diktatúrák, nyomor, szegénység, stb., stb., stb....
Kicsit aránytalan "vészkorszaknak" nevezni azt, amikor a párt, amire szavaztál legálisan ellenzékben volt.