2015. április 15., szerda

Mai szösszenetek

1, Végérvényesen itt a tavasz: voltam ma az Állatparkban sétálni egyet. Megnéztem a Viktória-házat és a kedvenc állataimat. Sétám során akaratlanul is tanúja voltam, hogy a szurikáták és a mosómedvék is házaséletet éltek. :-)

2, Mikor jöttem haza a Parkból, a Vasútállomásnál szálltam le és vettem egy legendás állomásos kiflis gyrost. Miközben vártam, hogy elkészüljön, megnéztem a büfé kínálatát. Azért a Bakter sherry egy állomásépület mellett többletjelentést nyer. :-)

3, Eszembe jutott, hogy a szurkolók általában szeretett csapatuk mezébe, színeibe öltöznek be. Milyen lenne ez a színházban? A nézőtéren Jágok, III. Richárdok, Üdü királyok ülnének.

a, Milyen izgalmas lenne egy Rómeó és Júlia! A Capulet- és a Montague-szurkolók szidnák egymást:
- Aki nem ugrál, az kibaszott Capulet! Hej, hej!
- Mocskos Montaguek!
- Veronában a skinhead is cigány!
Aztán a végén közösen megvernék Mercutiot.

b, Vagy a Godot-ra várva!
A nézőtéren elkezdenék skandálni: Megvárunk! Megvárunk! 
Egyik néző a másiknak:
- Te tudod, ki az a Godot?
- Biztos a bíró. - válaszolná a másik.
- És miért kell megvárni?
- Hát hogy megverjük! 

c, Esetleg az Oidipusz Kolónoszban alatt skandálhatnák:
- Szemüveget az Oidipusznak!

4, Ha már sport: a valóság néha még az én képzeletemet is felülmúlja. Olvastam ma a Nevem Senkiben (04.07) egy cikket az MLSZ elnökségének összetételéről.
Csak Nyilasi Tibornak és Berzi Sándornak van bármiféle köze is a labdarúgás szakmai részéhez. A többiek:

Csányi Sándor, elnök: OTP Bankvezér

Vági Márton Gellért, főtitkár: közgazdász, az OTP Felügyelőbizottságának tagja

Török Gábor: politológus

Balogh Gabriella: az OTP főmarketingese volt, az MLSZ-nél is hasonló feladatot lát el.

Bánki Erik: fideszes EP-képviselő

Dankó Béla: növénytermesztési mérnök, fideszes országgyűlési képviselő

Garancsi István: üzletember, a Videoton tulajdonosa, az MTSZ elnöke

Anthony Radev: bolgár-német-magyar üzletember

Nyilasi, Török és Garancsi egyébként új tagok, Kovács Árpádot (Számvevőszék), Vizi E. Szilvesztert (agykutató, MTA) és Tarsoly Csabát (Questor). 

Két kérdésem lenne:
Ha ennyire fontos a labdarúgás, nem kéne olyan emberekre bízni, akik értenek is hozzá?
Van egyáltalán 10 olyan ember ma Magyarországon, aki ért a focihoz? :-)



2 megjegyzés:

J. írta...

A kérdéseidre nem tudok válaszolni, viszont nekem is lenne kérdésem. A fé'hatossal mentél az állomáshoz?
A 3.a volt a kedvenc részem. :)

Huán Espartano írta...

Nem a fé'hatossal sajnos, mert még az is gyakrabban jár, mint a nyolcas. :-) Nagy vágyam felszállni egy tizenkettesre, mert annak annyira városnéző útvonala van, hogy már nyuggereket is hallottam panaszkodni rá, hogy milyen lehetetlen útvonalon megy. :-)