2, Mikor jöttem haza a Parkból, a Vasútállomásnál szálltam le és vettem egy legendás állomásos kiflis gyrost. Miközben vártam, hogy elkészüljön, megnéztem a büfé kínálatát. Azért a Bakter sherry egy állomásépület mellett többletjelentést nyer. :-)
3, Eszembe jutott, hogy a szurkolók általában szeretett csapatuk mezébe, színeibe öltöznek be. Milyen lenne ez a színházban? A nézőtéren Jágok, III. Richárdok, Üdü királyok ülnének.
a, Milyen izgalmas lenne egy Rómeó és Júlia! A Capulet- és a Montague-szurkolók szidnák egymást:
- Aki nem ugrál, az kibaszott Capulet! Hej, hej!
- Mocskos Montaguek!
- Veronában a skinhead is cigány!
Aztán a végén közösen megvernék Mercutiot.
b, Vagy a Godot-ra várva!
A nézőtéren elkezdenék skandálni: Megvárunk! Megvárunk!
Egyik néző a másiknak:
- Te tudod, ki az a Godot?
- Biztos a bíró. - válaszolná a másik.
- És miért kell megvárni?
- Hát hogy megverjük!
c, Esetleg az Oidipusz Kolónoszban alatt skandálhatnák:
- Szemüveget az Oidipusznak!
4, Ha már sport: a valóság néha még az én képzeletemet is felülmúlja. Olvastam ma a Nevem Senkiben (04.07) egy cikket az MLSZ elnökségének összetételéről.
Csak Nyilasi Tibornak és Berzi Sándornak van bármiféle köze is a labdarúgás szakmai részéhez. A többiek:
Csányi Sándor, elnök: OTP Bankvezér
Vági Márton Gellért, főtitkár: közgazdász, az OTP Felügyelőbizottságának tagja
Török Gábor: politológus
Balogh Gabriella: az OTP főmarketingese volt, az MLSZ-nél is hasonló feladatot lát el.
Bánki Erik: fideszes EP-képviselő
Dankó Béla: növénytermesztési mérnök, fideszes országgyűlési képviselő
Garancsi István: üzletember, a Videoton tulajdonosa, az MTSZ elnöke
Anthony Radev: bolgár-német-magyar üzletember
Nyilasi, Török és Garancsi egyébként új tagok, Kovács Árpádot (Számvevőszék), Vizi E. Szilvesztert (agykutató, MTA) és Tarsoly Csabát (Questor).
Két kérdésem lenne:
Ha ennyire fontos a labdarúgás, nem kéne olyan emberekre bízni, akik értenek is hozzá?
Van egyáltalán 10 olyan ember ma Magyarországon, aki ért a focihoz? :-)
2 megjegyzés:
A kérdéseidre nem tudok válaszolni, viszont nekem is lenne kérdésem. A fé'hatossal mentél az állomáshoz?
A 3.a volt a kedvenc részem. :)
Nem a fé'hatossal sajnos, mert még az is gyakrabban jár, mint a nyolcas. :-) Nagy vágyam felszállni egy tizenkettesre, mert annak annyira városnéző útvonala van, hogy már nyuggereket is hallottam panaszkodni rá, hogy milyen lehetetlen útvonalon megy. :-)
Megjegyzés küldése